Carowie i cesarze Rosji

Wydawnictwo: Fakty
83-7311-126-3
rosja, cesarstwo rosyjskie, cesarz
historia

Historia Rosji od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Niniejsza książka ukazuje nie tylko postacie carów i cesarzy - od Iwana Groźnego do Mikołaja II - ale też pomaga zrozumieć powikłane dzieje państwa nierozerwalnie związanego z losami Rzeczypospolitej. Jak pisze autor: Historia rosyjskich władców zaznaczyła się czynami gwałtownymi i waśniami w rodzinie panującej, powikłaniami dynastycznymi, nienawiścią, lojalnością i zdradą. Były w niej chwile podniosłe, pełne blasku i heroicznych czynów; była też hańba i małość, zawstydzające zbrodnie, cynizm, monarsza wyniosłość i ludzkie słabości.

byko | 2015-08-22
koti91 | 2015-03-22