Bajki babci Celiny

Wydawnictwo: Papilon
798-83-245-7161-1
BAJKI, DZIECKO,
Alicja

Babcia Celina zaprasza do świata swoich bajek. Bajki Babci Celiny to zbiór ciepłych i mądrych opowieści dla najmłodszych, idealnych do czytania na głos. Wspaniałe ilustracje pokocha na pewno każde dziecko.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.empik.com/bajki-babci-celiny-landau-ire...»

emik84 | 2015-07-09

„Bajki Babci Celiny” to zbiór prawie trzydziestu bajek skierowanych do najmłodszych, kilkuletnich dzieci. Jego autorka, Irena Landau, ma w swoim bogatym dorobku twórczym już kilkaset słuchowisk, wierszy i opowiadań dla dzieci i zaliczana jest do grona najlepszych współczesnych pisarek piszących właśnie dla tych najmłodszych czytelników.

Bajki zawarte w książce nie są zbyt długie, kilkustronicowe. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, zawsze jednak najmłodsi znajdą w nich odniesienie do własnych doświadczeń, postaw i zachowań. Opowiastki mają w moim odczuciu przede wszystkim skłonić maluchy do refleksji, rozmowy z rodzicami o otaczającym je świecie, o zwykłych dziecięcych problemach, o rodzinie i przyjaciołach.

Maluchy napotkają w prezentowanych opowiastkach najróżniejszych bohaterów żabkę, królewnę, pieska, krasnoludki, biedronkę, rybkę, konika polnego, krokodyla, myszkę i zwykłe ciekawe świata dzieci. Ich perypetie są bardzo różne, opowiedziane lekkim, żartobliwym językiem, tak...

Dusia | 2012-02-04
Przeczytana: styczeń 2012

Bardzo mądra książeczka ucząca asertywności, tolerancji i innych pozytywnych zachowań poprzez ciekawe i żartobliwe opowiastki Babci Celiny :)

Anna_R | 2016-03-16
Slinger | 2016-02-11