Leopold Blaustein. Koncepcja odbioru mediów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia Polska XX wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Sajlent

Media... Wszyscy żyjemy w świecie przez nie tworzonym i prawie każdego interesuje ich wpływ na ludzi. Książka Zofii Rosińskiej, w której przestawia autorka zarys dziejów badań i refleksji filozoficznej nad mediami, pozwala nam głębiej wniknąć w związaną z nimi problematykę. Omówione koncepcje są tłem rozważań nad myślą Leopolda Blausteina. Zestawienie jego koncepcji z ideami innych filozofów ukazuje oryginalność i prekursorski charakter myśli polskiego badacza. Główny wywód Rosińskiej uzupełniają wyodrębnione z tekstu definicje i charakterystyki najważniejszych omawianych pojęć. Ponadto w książce znajduje się dwanaście krótkich esejów innych autorów, którzy opisują najciekawsze problemy rozważań poświęconych recepcji mediów we współczesnym społeczeństwie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/