Nasz polski kanarek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Spółdzielcze
83-209-0487-0
flora i fauna
Bastet

Książka autorstwa Kazimierza Jankowskiego przedstawiająca kanarka (Serinus canaria), niewielkiego ptaka z rodziny łuszczaków (Fringillidae).

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jako że jeszcze nikt się nie wypowiedział na temat tej książki, zrobię to pierwsza. W czasach PRL-owskich była to prawdziwa "biblia hodowcy kanarków"- co wiem z autopsji, gdyż mój ś.p.Dziadek był właśnie hodowcą min. kanarków (miłość do ptaków właśnie po Dziadku "odziedziczyłam w genach"). Z perspektywy czasu być może nie jest to już najlepsza książka w swojej tematyce, gdyż jak wszystko- także hodowla kanarków rozwinęła się, pojawiły się nowe mutacje barwne, rasy... Inne są realia i możliwości dzisiajszych hodowców (kto wtedy by pomyślał, że będą gotowe mieszanki jajeczne?). Nawet samo prowadzenie hodowli wygląda inaczej- ze względu na większą ilość ras np kanarków ksxztałtnych czy śpiewających, hodowcy często przygotowują ptaki do legów już na początku zimy- tak, aby w sezonie wystawowym fryzury kanarków kędzierzawych były odpowiednio obfite, a śpiew samczyków ras śpiewających jak najlepszy- czyli poprzedzony odpowiednim treningem.
Prowadzę dwa fora dla hodowców ptaków...

Grzesio | 2013-01-09
książek: 1920