Do Rodziców, Dziadków, Opiekunów Drodzy Państwo! Seria kolorowych zeszytów Młody obserwator przyrody powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem. Ten zeszyt przedstawia program NATURA 2000. Wyjaśnia, na czym polega ta nowa forma ochrony przyrody, wprowadzana w Polsce po wstąpieniu do Unii Europejskiej. zachęca do poznawania najcenniejszych przyrodniczo miejsc naszego kraju, a także zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt.

Filip Rybka | 2014-09-13
Na półkach