Chrześcijanin u progu nowego wieku

Tłumaczenie: Anna Foltańska
Wydawnictwo: Serafin
Le chrétien au seuil des temps nouveaux.
978-83-60512-65-4
religia
emm

Co to znaczy być chrześcijaninem, wierzyć, modlić się i żyć po chrześcijańsku dzisiaj? Jakie wyzwania stoją przed wierzącymi w Chrystusa? Książka jest duchowym testamentem kard. Suenensa. Przez całe życie kardynał Suenens żył pragnieniem niesienia pomocy ludziom w znajdywaniu Boga i stawaniu się lepszymi chrześcijanami. Stąd też nigdy, nawet w przededniu śmierci, nie zaprzestał pisania. Mając...

Przez całe życie kardynał Suenens żył pragnieniem niesienia pomocy ludziom w znajdywaniu Boga i stawaniu się lepszymi chrześcijanami. Stąd też nigdy, nawet w przededniu śmierci, nie zaprzestał pisania. Mając na uwadze zbliżający się Jubileusz Roku 2000, chciał dobrze przygotować do niego chrześcijan wchodzących w trzecie tysiąclecie.

W ten sposób zrodził się zamiar stworzenia dla nich rodzaju vademecum, opartego na trzech podstawowych, jego zdaniem, tezach: o Trójcy Świętej jako początku życia chrześcijańskiego, ożywianym przez Ducha Świętego, wzajemnym braterstwie chrześcijanina i Chrystusa oraz dziecięctwie Bożym wierzących. Podobną wizję miał ojciec święty Jan Paweł II, który trzy lata bezpośrednio poprzedzające Jubileusz poświęcił kolejno trzem Osobom Boskim. Kierowany tą myślą, kard. Suenens planował wydanie trzech oddzielnych broszur, któe pomogłyby chrześcijanom wejść w trzecie tysiąclecie. Nie zdążył jednak dokończyć projektu ani też zadbać o należyte przygotowanie go do publikacji. Dopiero prezentowana książka stanowi jego pełne wydanie.
Książka ta stanowi duchowy testament kard. Suenensa. Jest ona nie tylko ostatnią pozycją z serii jego rozważań, ale niewątpliwie także wyrazem przemyśleń najbliższych jego sercu: wskazania, co to znaczy być chrześcijaninem, wierzyć, modlić się i żyć po chrześcijańsku u progu trzeciego tysiąclecia. Co więcej, z lektury tego wzruszającego świadectwa wiary możemy wynieść wiele praktycznych wskazówek względem naszego życia codziennego.

źródło opisu: Wydawnictwo Serafin, 2009.

źródło okładki: www.e-serafin.pl

martin | 2016-04-17