9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Use and Babuse of Power
978-83-7489-018-2
pokusy, zagrożenia, władza, korupcja
gall21

Interesująca analiza dotycząca władzy i korupcji dostarcza gruntownej wiedzy akademickiej i pozwala na zrozumienie złożonego zjawiska, jakim jest nadużywanie władzy. Wskazując na zagrożenia związane z korupcją, autorzy książki pomagają także w poszukiwaniu sposobów walki z nią. Ważna pozycja dla studentów psychologii, socjologii i innych nauk społecznych. Interesujące spojrzenie na problemy władzy z perspektywy badań psychologicznych. Ciekawe informacje dotyczące roli i znaczenia lidera w polityce. Książka prezentuje dorobek psychologii akademickiej, dzięki której czytelnik zrozumie bardzo różne aspekty władzy, jej ciemne i jasne strony, zmienność w czasie bądź nadużywanie jej wyłącznie dla własnego zysku. Czytelnik dowiaduje się, czym jest korupcja, jakie są jej podstawowe rodzaje i dlaczego tak naprawdę należy z nią walczyć. Znajdziemy tu też ciekawy przegląd badań nad znaczeniem lidera w polityce. Publikacja jest adresowana do specjalistów z tej dziedziny, a także do studentów nauk społecznych oraz do wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Zosiek | 2013-04-19

Jeśli ktoś interesuje się władzą w nie tylko wąskim znaczeniu bardzo mocno polecam tą publikacje. Opisana tu została między innymi terminologia władzy. Publikacja przejrzysta i jasna nawet dla laików.

Trojka | 2014-12-29
candy_cloud | 2012-10-27