Skarga Utraconych Ziem: Kyle z Klanach

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Complainte des landes perdues: Kyle of Klanach
rosiński, sioban, blackmore, komiks
komiksy
Camillos

Lady O'Mara, nie zaproszona przez córkę na ślub, zatrzymała Sioban, udającą się do komnaty małżeńskiej. Ostrzegła ją przed konsekwencją spędzenia nocy z księciem Gerfaut: utratą mocy rozumienia języka wielkich przodków. Sioban nie przejęła się zanadto mową matki i poszła do swego pokoju, dokąd wkrótce przybył książę Gerfaut.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skarga_utraconych_ziem/4

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skarga_utraconych_ziem/4,okladka

MAD_ABOUT_YOU | 2015-05-21
Przeczytana: 2007 rok

Ostatnia odsłona pierwszej serii cyklu to przede wszystkim finał intryg pani Gerfaut, ale też koniec panowania złych mocy i ich ciągłej ingerencji w losy Sioban. Według mnie pierwsza seria jest znacznie ciekawsza niż losy Rycerzy Łaski. Ma swój niezaprzeczalny klimat i styl. Historie są wielowątkowe i wciągające. Od strony technicznej dwa ostatnie zeszyty też lepiej narysowane niż Sioban i Blackomre. Zakończenie pozostawia jednak niedosyt i pewną furtkę dla autorów, którzy może kiedyś zechcą opowiedzieć dalsze losy córy Sudenneów i Kyle'a z Klanach.

Endriux | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Po zapoznaniu się z pierwszym cyklem Skargi, odniosłem nieodparte wrażenie, że Dufaux jest twórcom komiksowym bardzo płodnym, ale też schematycznym i o raczej ograniczonym poziomie. Tak jak ze Skargą, niby jest dobra, ale tylko dobra, a wydaje się przecież, że aspiruje do znacznie lepszego dzieła.

Philip | 2016-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2016