Skarga Utraconych Ziem: Kyle z Klanach

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (55 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Complainte des landes perdues: Kyle of Klanach
rosiński, sioban, blackmore, komiks
komiksy
Camillos

Lady O'Mara, nie zaproszona przez córkę na ślub, zatrzymała Sioban, udającą się do komnaty małżeńskiej. Ostrzegła ją przed konsekwencją spędzenia nocy z księciem Gerfaut: utratą mocy rozumienia języka wielkich przodków. Sioban nie przejęła się zanadto mową matki i poszła do swego pokoju, dokąd wkrótce przybył książę Gerfaut.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skarga_utraconych_ziem/4

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skarga_utraconych_ziem/4,okladka

Na królewskim dworze dzieją się dziwne rzeczy. Sioban, odurzona magicznym eliksirem, poślubia nieudolnego syna pani Gerfaut i otumaniona czarami odwraca się od wszystkich, którzy dotąd byli jej bliscy. Wielkie Drzewo Eruin Dulei, symbol dotychczasowej władzy królowej, staje się światkiem nowego porządku w królestwie i przejęcia rządów przez ród Gerfautów.
Jakie konsekwencje pociągnie za sobą odmowa złożenia przysięgi nowemu władcy przez Kyle'a z Klanach? Czy chęć ratowania córki nie okaże się zbyt niebezpieczna dla lady O'Mary i nie zaprowadzi ją w pułapkę? Jaką moc mają Utracone Ziemie i czy są w stanie pokonać śmiertelną moc trucizny?

Ostatnia odsłona pierwszego cyklu to przede wszystkim finał intryg pani Gerfaut, ale też koniec panowania złych mocy i ich ciągłej ingerencji w losy Sioban.
Według mnie pierwsza seria jest znacznie ciekawsza niż losy Rycerzy Łaski. Ma swój niezaprzeczalny klimat i styl. Historie są wielowątkowe i wciągające. Od strony technicznej dwa ostatnie...

Endriux | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Po zapoznaniu się z pierwszym cyklem Skargi, odniosłem nieodparte wrażenie, że Dufaux jest twórcom komiksowym bardzo płodnym, ale też schematycznym i o raczej ograniczonym poziomie. Tak jak ze Skargą, niby jest dobra, ale tylko dobra, a wydaje się przecież, że aspiruje do znacznie lepszego dzieła.

kol2 | 2017-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy