978-83-7489-246-9
DM1994

Jak wspomagać rozwój umiejętności plastycznych dziecka? Jak sztuka może ułatwiać dzieciom radzenie sobie z emocjami i wyrażanie ich? Czego dziecko się uczy poprzez malowanie, rysowanie i rzeźbienie? W jakim wieku dziecko powinno posiadać odpowiednie umiejętności, by prawidłowo się rozwijać? Kiedy stosować terapię sztukami plastycznymi? Adresatami książki są rodzice, nauczyciele plastyki,...

Jak wspomagać rozwój umiejętności plastycznych dziecka?
Jak sztuka może ułatwiać dzieciom radzenie sobie z emocjami i wyrażanie ich?
Czego dziecko się uczy poprzez malowanie, rysowanie i rzeźbienie?
Kiedy stosować terapię sztukami plastycznymi?

Adresatami książki są rodzice, nauczyciele plastyki, terapeuci i inne osoby odpowiedzialne za rozwój plastyczny i artystyczny dziecka. Autorka pokazuje, w jaki sposób zainteresować dziecko sztuką, nauczyć odbioru kultury wizualnej i zachęcić je do samodzielnego tworzenia.

źródło opisu: gwp.pl

źródło okładki: gwp.pl

DM1994 | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Jak wspomagać rozwój umiejętności plastycznych dziecka?
Jak sztuka może ułatwiać dzieciom radzenie sobie z emocjami i wyrażanie ich?
Czego dziecko się uczy poprzez malowanie, rysowanie i rzeźbienie?
Kiedy stosować terapię sztukami plastycznymi?
źródło:gwp.pl

Jeśli choć raz ktoś z was zadał sobie któreś z tych pytań powinien zastanowić się nad zapoznaniem się z tą książką.Przyznaję ,że książka ta nie jest skierowana do osób w moim wieku ,no ale może stanowić dla nas niezłą pomoc w już dość niedalekiej dorosłości :D

Autorka w tej pozycji przedstawia głównie rodzicom i wychowawcom wiele sposobów na zainteresowane dziecka sztuką i rozwijanie jego artystycznych umiejętności już od najmłodszych lat .Wszystkie rady posegregowane zostały chronologicznie,tzn. zgodnie z kolejnymi etapami rozwoju dziecka, a później już nastolatka . Pani Julia przedstawia wiele ciekawych pomysłów na rozwijanie...

Magika | 2013-01-25
Przeczytana: 2011 rok