Dziecko rysuje,maluje,rzeźbi

Okładka książki Dziecko rysuje,maluje,rzeźbi Julia Anastazja Sienkiewicz-Wilowska
Okładka książki Dziecko rysuje,maluje,rzeźbi
Julia Anastazja Sienkiewicz-Wilowska Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7489-246-9
dziecko nastolatki psychologia sztuka dziecka

Książka jest przydatną pomocą zarówno dla nauczycieli i pedagogów, jak i dla rodziców. Autorka przedstawia tutaj rozwój dziecka odnośnie wytworów plastycznych, które w konkretnym wieku powstają. Sugeruje, w jaki sposób ten rozwój można wspierać. Należy pamiętać, że w wieku nastoletnim dziecko przeżywa kryzys twórczy i jeśli porzuci w tym wieku tworzenie, może do niego już nigdy nie wrócić.

Polecam szczególnie nauczycielom i pedagogom oraz wszystkim zainteresowanym rozwojem dzieci i młodzieży.

Jak wspomagać rozwój umiejętności plastycznych dziecka?
Jak sztuka może ułatwiać dzieciom radzenie sobie z emocjami i wyrażanie ich?
Czego dziecko się uczy poprzez malowanie, rysowanie i rzeźbienie?
W jakim wieku dziecko powinno posiadać odpowiednie umiejętności, by prawidłowo się rozwijać?
Kiedy stosować terapię sztukami plastycznymi?
źródło:gwp.pl

Jeśli choć raz ktoś z was zadał sobie któreś z tych pytań powinien zastanowić się nad zapoznaniem się z tą książką.Przyznaję ,że książka ta nie jest skierowana do osób w moim wieku ,no ale może stanowić dla nas niezłą pomoc w już dość niedalekiej dorosłości :D

Autorka w tej pozycji przedstawia głównie rodzicom i wychowawcom wiele sposobów na zainteresowane dziecka sztuką i rozwijanie jego artystycznych umiejętności już od najmłodszych lat .Wszystkie rady posegregowane zostały chronologicznie,tzn. zgodnie z kolejnymi etapami rozwoju dziecka, a później już nastolatka . Pani Julia przedstawia wiele ciekawych pomysłów na rozwijanie talentów pociech ,ale też na spędzanie z nimi większej ilości czasu .

W książce znaleźć możemy również licznie "dzieła" maluchów ,które mimo wszystko zawsze wywołują uśmiech na ustach :-) oraz ćwiczenia jak wykonać podobne malunki .
Mimo ,że specjalistką w wychowywaniu dzieci i zajmowaniu się nimi specjalistką nie jestem lekturę tę odebrałam bardzo pozytywnie , a do jej jedynych minusów mogę zaliczyć jedynie zbyt wyniosły i mało zrozumiały ,naukowy styl języka ,poza tym do niczego się przyczepić nie mogę :D

Polecam ;]

Jak wspomagać rozwój umiejętności plastycznych dziecka?
Jak sztuka może ułatwiać dzieciom radzenie sobie z emocjami i wyrażanie ich?
Czego dziecko się uczy poprzez malowanie, rysowanie i rzeźbienie?
Kiedy stosować terapię sztukami plastycznymi?
źródło:gwp.pl

Jeśli choć raz ktoś z...

• Filozofia, kształcenie/edukacja, kultura, sztuka
  • Praca
  • Zainteresowania: Sztuka

Dodaj cytat z książki Dziecko rysuje,maluje,rzeźbi