Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
917875 czytelników
2142 dyskusji
130673 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Jak utrzymać ten gorąc? – „Przed końcem zimy”.

Jak utrzymać ten gorąc? – „Przed końcem zimy”.

Gerry i Stella, starsze małżeństwo z Glasgow, przybywa do Amsterdamu na kilkudniowe wczasy. Atmosfera jest jednak daleka od sielskiej: trwa zima, znad Morza Północnego wieje lodowaty wicher i w życiu bohaterów temperatura również ciąży ku zeru. Gerry znieczula nudę swojej emerytury alkoholem, a Stella przestaje widzieć sens w podtrzymywaniu pozorów miłości. Czy wędrując nad malowniczymi kanałami i przesiadując w amsterdamskich pubach, tych dwoje dojdzie do wniosku, że krótka zimowa przerwa oznacza tak naprawdę koniec ich małżeństwa?

W każdym związku nadchodzi taki moment, gdy wydaje się, że płomień uczucia powoli gaśnie. Do waszego ułożonego i ciepłego życia nagle, najczęściej nieproszona, wkracza zima. Jak zawalczyć o powoli gasnący płomień? Opiszcie swoje sposoby na zachowanie lata w związku.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Przed końcem zimy - Jacek Skowroński

Przed końcem zimy

Autor: Bernard MacLaverty

Gerry i Stella, starsze małżeństwo z Glasgow, przybywa do Amsterdamu na kilkudniowe wczasy. Atmosfera jest jednak daleka od sielskiej: trwa zima, znad Morza Północnego wieje lodowaty wicher i w życiu bohaterów temperatura również ciąży ku zeru. Gerry znieczula nudę swojej emerytury alkoholem, a Stella przestaje widzieć sens w podtrzymywaniu pozorów miłości. Czy wędrując nad malowniczymi kanałami i przesiadując w amsterdamskich pubach, tych dwoje dojdzie do wniosku, że krótka zimowa przerwa oznacza tak naprawdę koniec ich małżeństwa? Bernard MacLaverty z wielką empatią kreśli czuły portret ludzi zmęczonych i poobijanych, ale wciąż gotowych walczyć o swoje szczęście. W przygotowaniu ekranizacja w reżyserii Johna Crowleya, twórcy filmów „Brooklyn” i „Szczygieł” na motywach powieści Donny Tartt.

Regulamin
  • Konkurs trwa 2 - 8 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Agora. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 233
Klaudia
08-08-2019 21:30
Wyznaję zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć i dlatego idealnie by było żyć tak, by nie dopuścić do tego gasnącego płomienia.

Ale jeśli już (niestety) taka sytuacja wystąpiła to chyba najlepiej jest przypomnieć sobie, jak to było na początku. Co nas tak fascynowało w tej drugiej osobie? Jak siebie nawzajem traktowaliśmy? Jak spędzaliśmy czas? Warto by było znów zacząć doceniać, komplementować, zabierać na randki, mówić "kocham".

Lubię czasami zaskoczyć swojego mężczyznę, przynieść śniadanie do łóżka, znaleźć miejsce, w którym przyjemnie spędzimy weekend (ostatnio - domki na wodzie, gdzie po obudzeniu był cudowny widok na jezioro), tak bez okazji, po prostu. Spacer w innym parku niż zwykle (nawet jeśli jest sporo oddalony), odwiedzenie całkiem nowej restauracji, kocyk i piknik wieczorem zamiast zwykłej kolacji w domu. Nie trzeba wymyślać drogich wycieczek, romantycznej Wenecji, Paryża czy kupowania prezentów. Wystarczy od czasu do czasu odpuścić sobie codzienność.

Mam to szczęście być w związku z wieloletnim przyjacielem i oboje uważamy, że skoro przez 10 lat przyjaźń nam się nie znudziła to tym bardziej związek się nie znudzi. Wiedzieliśmy o sobie wszystko zanim zdecydowaliśmy się być razem przez co znamy też swoje wady, gorsze dni, braki humoru itd. Mimo tego nadal potrafimy siebie wzajemnie zaskoczyć. I to chyba jest klucz do niegasnącego płomienia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 76755
Edyta
08-08-2019 21:45
Przeszliśmy z mężem dużo bardzo różnych chwil. Były i lepsze, i gorsze. Najważniejsze by z sobą rozmawiać. Nie można zamykać się w sobie i udawać, że nic sie nie dzieje. Zdarzają się kłótnie ale każde z nas potrafi je zakończyć proponując kompromis. Raz na jakiś czas wyjeżdżamy na kilka dni tylko we dwoje, by zająć sie swoim związkiem. Mamy również podobne zainteresowania, które nas łączą.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2339
LubimyCzytać
08-08-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2339
LubimyCzytać
09-08-2019 15:43
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Mili
male22
mmizi
Sowia
awita

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd