Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
879420 czytelników
2008 dyskusji
124229 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Trzej muszkieterowie - wygraj książkę "Szpadel".

Trzej muszkieterowie - wygraj książkę "Szpadel".

W belgijskiej wsi w 2002 roku urodziła się trójka dzieci: Eva oraz dwóch chłopców, Pim i Laurens. Cała trójka wychowywała się razem, dlatego sąsiedzi nazywali ich „trzema muszkieterami”. Byli nierozłączni, ale w okresie dojrzewania ich drogi zaczęły się rozchodzić... To wtedy chłopcy wpadli na pomysł okrutnej zabawy polegającej na tym, żeby zadawać dziewczynom tę samą zagadkę, którą wymyśliła Eva. Za prawidłową odpowiedź czeka dwieście euro. W przypadku błędu - należy zdjąć część ubrania. Nadchodzą wakacje, które wszystko zmienią. Eva starając się zaprzyjaźnić z Elisą, wyniosłą dziewczyną z dużego miasta, wyjawia jej rozwiązanie zagadki, ona zaś wykorzystuje tę wiedzę, aby zakpić sobie z całej trójki.

Bohaterowie thrillera Lize Spit stanowili w dzieciństwie zgrane trio. Mieszkańcy nadali im przydomek "trzech muszkieterów". Jakim literackim nawiązaniem moglibyście nazwać siebie i swoich przyjaciół z dzieciństwa?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Szpadel - Jacek Skowroński

Szpadel

Autor: Lize Spit

Blok lodu w bagażniku, historia z przeszłości i stryczek w szopie. Mroczna opowieść o przyjaźni, dorastaniu, zdradzie i zemście. Oszałamiający debiut literacki niespełna trzydziestoletniej flamandzkiej pisarki i scenarzystki, który stał się sensacją (do dziś książkę przeczytało ponad 170 tysięcy osób) i zdobył liczne nagrody (dla porównania: typowe nakłady książek w Belgii to 2 tys. egzemplarzy). W belgijskiej wsi w 2002 roku urodziła się trójka dzieci: Eva oraz dwóch chłopców, Pim i Laurens. Cała trójka wychowywała się razem, dlatego sąsiedzi nazywali ich „trzema muszkieterami”. „Zaczęliśmy używać tej nazwy w porę i nie w porę: gdy pędziliśmy na bramkę, gdy dostawaliśmy dobre albo złe stopnie na świadectwie, za każdym razem kiedy otwieraliśmy butelkę kidibula – aż uwierzyliśmy, że nigdy nie będzie nic ważniejszego niż nasza przyjaźń i że to o nas opowiadają książki do historii”. Byli nierozłączni, ale w okresie dojrzewania, za sprawą szalejących hormonów, ich drogi zaczęły się rozchodzić... To wtedy chłopcy wpadli na pomysł okrutnej zabawy polegającej na tym, żeby zadawać dziewczynom tę samą zagadkę, którą wymyśliła Eva. Za prawidłową odpowiedź czeka dwieście euro. W przypadku błędu - należy zdjąć część ubrania. Nadchodzą wakacje, które wszystko zmienią. Eva starając się zaprzyjaźnić z Elisą, wyniosłą dziewczyną z dużego miasta, wyjawia jej rozwiązanie zagadki, ona zaś wykorzystuje tę wiedzę, aby zakpić sobie z całej trójki. Bardzo boleśnie.

Regulamin
  • Konkurs trwa 13 czerwca do 20 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawcy Marginesy. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2059
LubimyCzytać
13-06-2018 16:08
Szpadel Szpadel
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 389
miś
13-06-2018 16:26
Dzieci z Bullerbyn

Wszystko się zgadza.
Była nas szóstka - w książce to: Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna. Mieszkaliśmy w małej wiosce, ale wcale nie było nam nudno :)

To były naprawdę piękne czasy. Biegaliśmy po strumieniu, bawiliśmy się w piratów, biliśmy się na łąkach, turlaliśmy się po trawie, urządzaliśmy zawody w tym, kto zrobi ładniejszą gwiazdę (koniec końców nikomu nie wychodziło, a wyłonienie zwycięzcy stawało się niemożliwe).

Szkoda, że już nas nie ma... byliśmy świetnymi dzieciakami i mieliśmy czadowe dzieciństwo - na sianie, na trawie, na świeżym powietrzu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1002
zlatawiecz
13-06-2018 16:50
Ali Baba i czterdziestu rozbójników
Ja wprawdzie blond, ale hersztem byłam całkiem dobrym, bo moi rozbójnicy nie wiedzieli co robić, jak mnie przymknęła "władza" w postaci mamy. I siedzieli pod drzewem póki nie zorganizowało się przepustki.
A co do skarbca, to cicho sza! Nikt kto go odnalazł, jeszcze nie powrócił, a hasło wcale nie zawierało sezamu;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 59
Seurella
13-06-2018 17:30
Złota trójca z Gryffindoru

Od zerówki do trzeciej klasy gimnazjum zawsze byłyśmy trzy. Na początku jak to w dzieciństwie były kłótnie, ale zawsze jednak trzymałyśmy się razem. W gimnazjum jedna z nauczycielek nas tak nazwała i potem już każdy do nas mówił - Złota trójca, proszę tam o ciszę z tyłu - w liceum każda poszła do innej szkoły. Jednak moja siostra wspomina, że w dawnym gimnazjum dalej tak nas nazywają.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 113
Agata987651
13-06-2018 19:28
Wydaje mi się, że mnie oraz moich przyjaciół czy przyjaciółki z dzieciństwa można by było nazwać mianem Przyjaciele Abecadła, było to oczywiście towarzystwo ze wspaniałej powieści Viktora Hugo. Uważam tak dlatego iż pamiętam, że zawsze tworzyliśmy sobie swoje tzw. bazy. Gdzie przesiadywaliśmy i można powiedzieć, że knuliśmy różne spiski. Byliśmy też bardzo różnorodną grupą, która miała wiele wspaniałych, a czasem niebezpiecznych pomysłów. Tak jak oni byli rewolucjonistami, tak i my nie rozumieliśmy dobrych rad dorosłych i buntowaliśmy się przeciw nim, bo przecież nic się nie stanie jeżeli trochę się pobrudzimy czy skaleczymy. To były błogie czasy... Dlatego wydaje mi się, że ten przydomek bardzo by pasował do nas w tamtym okresie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 226
Łosia
13-06-2018 20:47
Świnki trzy. Różowe, rozwydrzone kulki, którym zły wilk z końca ulicy niszczył całą zabawę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1438
Stefcia14
13-06-2018 22:17
Pierwsze określenie, jakie mi się nasunęło na myśl, opisujące najlepiej mnie i moich przyjaciół z dzieciństwa, to dzieci z Bullerbyn. Pochodzę z niewielkiej wsi, więc wszystkie dzieci w podobnym wieku trzymały się razem. Wszędzie było nas pełno, ciągle psociliśmy, baliśmy się mało czego. Na pewno nigdy nie mieliśmy oporów i nikt nam nigdy nie zabraniał chodzić po podwórkach sąsiadów, czasem nawet wpadaliśmy do jakieś milszej sąsiadki do domu na herbatkę i opowieści. Mieliśmy tyle niespożytej energii, odwagi do stawiania czoła wyzwaniom przyjaciół. Dnie zawsze były pełne przygód, a człowiek kładł się wykończony i czekał z niecierpliwością kolejnego dnia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 443
joola
13-06-2018 23:48
Było nas pięcioro.
Ania, Teresa ,zwana Terką, Gizela, Lechu i ja.
Mieliśmy własnego psa, Ramzesa. W zasadzie pies był mój, ale prawa do opieki i zabawy z nim rościł sobie każdy z naszej ekipy.
Urodziliśmy się i dorastaliśmy w latach sześćdziesiątych w przecudnym, klimatycznym miasteczku nad Zatoką.
Robiliśmy wszystko, czego dusza zapragnie. Myślę, że w dzisiejszej rzeczywistości byłoby to nie do pomyślenia! Rodziców na pewno uznano by na niewydolnych wychowawczo :)
Otóż:
- graliśmy w piłkę NA ULICY
- jeździliśmy rowerami BEZ KASKÓW i BEZ TRZYMANKI
- łaziliśmy po rozbieranyh i wyburzanych RUINACH w poszukiwaniu skarbów
- jedliśmy ZIELONE jabłka z dzikich jabłonek
- śledziliśmy zakochanych w parku
- zimą zaś, wywijaliśmy na łyżwach (na kluczyk!) ósemki po zamarzniętej Zatoce, klucząc między rozpędzonymi bojerami

Wszyscy żyjemy, jesteśmy osobami wykształconymi i mamy piękna wspomnienia.
Byliśmy jak "Pięcioro dzieci i coś" Edith Nesbit. Cosiem był nasz Ramzes...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 144
Marcin
14-06-2018 08:56
Pierwsze co wpadło mi do głowy, po przeczytaniu pytania konkursowego to Harry Potter. Będąc w wieku 9 lat, mnie i dwójkę moich przyjaciół ze szkolnej ławki, otaczał iście zaczarowany świat. Będąc w lesie na spacerze, wierzyliśmy, że znajdujemy się w "zakazanym lesie", a idąc po mieście wierzyliśmy, że otaczają nas Mugole. Tata jednego z czarodziei, wypływał w rejsy, jaka to była niesamowita radość, gdy z którejś podróży przywiózł nam, cukierki "Jelly Belly". Podczas jedzenia tych kolorowych pyszności, udawaliśmy odgłosy zwierząt i śmialiśmy się do rozpuku. Pojawił się nawet wątek miłosny, kochaliśmy się w tej samej czarodziejce. Piękna złotowłosa z bujnymi lokami była w naszym trio. Niemal książkowo, miłość ta spowodowała pewne komplikacje, lecz mimo wszystko potrafiliśmy zawrzeć pokój, nasza przyjaźń była silniejsza. Teraz, gdy minęło wiele lat, niestety zatraciliśmy naszą magiczną wyobraźnie i sami staliśmy się Mugolami. Jakże piękna była to przyjaźń, beztroski czas i niczym niepochamowana wyobraźnia.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 54
Gosia
14-06-2018 11:32
Timon i Pumba!
Ja zawsze byłam sucha, a moja najlepsza przyjaciółka okrąglutka. Dlatego pierwsze skojarzenie to Timon i Pumba :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd