CzytajPL konkurs
Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
867087 czytelników
1954 dyskusji
121633 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Podejrzane umiejętności - wygraj książkę "Czarownica".

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

 
Jednym z wątków powieści jest historia zielarki, Elin, która swoimi miksturami pomaga okolicznym mieszkańcom w czasie dla siebie niebezpiecznym, bowiem XVII wiek to czas intensywnych polowań na czarownice. Jak myślicie, jakie umiejętności będą podejrzane pod koniec naszego stulecia? Może codziennością stanie się syntetyczna żywność, a podstawowe zdolności kulinarne będą surowo karane?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Czarownica - Jacek Skowroński

Czarownica

Autor: Camilla Läckberg

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 11 stycznia do 18 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czarna Owca.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2031
LubimyCzytać
11-01-2018 15:46
Czarownica Czarownica
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Filwinka
13-01-2018 10:48
Obawiam się, że jako pięćdziesięciolatka końca stulecia raczej nie dożyję ale... sądzę, że skoro już dziś w autobusie jestem omijana jako, ta która czyta "zwykłą" książkę a nie audiobook, smartfon, telefon, to za te kilkadziesiąt lat ktoś ze zwykłym zeszytem, papierem w ręce lub bez komunikatora przy uchu będzie podejrzany i obserwowany. Już teraz jesteśmy śledzeni przez własne telefony i... Obawiam się, że jako pięćdziesięciolatka końca stulecia raczej nie dożyję ale... sądzę, że skoro już dziś w autobusie jestem omijana jako, ta która czyta "zwykłą" książkę a nie audiobook, smartfon, telefon, to za te kilkadziesiąt lat ktoś ze zwykłym zeszytem, papierem w ręce lub bez komunikatora przy uchu będzie podejrzany i obserwowany. Już teraz jesteśmy śledzeni przez własne telefony i komputery zatem za 70-80 lat ktoś, kogo nie da się wyśledzić zostanie zaczipowany i poddany inwigilacji oraz bezwzględnemu śledztwu! Wyrok: spiskowiec, wywrotowiec, lub podejrzany o umiejętności niebezpieczne, nie dające się wykryć czujnikami - CZAROWNIK/CZAROWNICA!!!
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1182
Aga
11-01-2018 15:54
Ja myślę, że pod koniec stulecia czytanie książek będzie podejrzane. W końcu to nienormalne żeby poświęcać wiele godzin na patrzenie na literki :). I niestety widać, że czytanie powoli zamiera... Będą za to popularne audiobooki, albo jakieś inne ich formy. No i wróci pismo obrazkowe, bo do tego niestety powoli zmierzamy, vide emotikony etc...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 166
rozczytywana
11-01-2018 17:02
Pod koniec naszego stulecia podejrzenia wzbudzać będą umiejętności liczenia.
Ogólnodostępne aplikacje pozwolą na dokonywanie dowolnych, nawet bardzo skomplikowanych obliczeń.
Wyjdą z obrotu transakcje gotówkowe. Wszelkie płatności dokonywane będą za pomocą smartfonów i kart kredytowych.
Myślę, że powszechne staną się "polowania" na profesorów matematyki, a spotkania studentów nauk ścisłych będą odbywać się potajemnie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
11-01-2018 17:11
Ja myślę, że pod koniec naszego stulecia podejrzana będzie tradycyjna korespondencja, a listy papierowe będą rzeczą niespotykaną i dziwną. Technologia jest już na takim poziomie, że coraz rzadziej wysyła się tradycyjne listy, a w przyszłości może nie być ich wcale. Zatem pisanie czegoś na zwykłej kartce zamiast na elektronicznym urządzeniu może wyglądać podejrzanie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 119
Grażyna
11-01-2018 17:24
Myślę, że pod koniec naszego stulecia podejrzana stanie się umiejętność sprzątania. Za parędziesiąt lat to roboty będą wykonywać za nas wszystkie prace domowe. Nie będziemy musieli się martwić o odpowiednie zaprogramowanie naszego elektronicznego pomocnika, ponieważ w momencie wyprodukowania stanie się on istotą prawie żywą. Jego zdolności sprzątania będą absolutnie wybitne, a w naszych domach zapanuje idealny porządek. Każda próba doprowadzenia mieszkania (lub innych rzeczy) do ładu przez człowieka będzie odnotowana przez powołaną do tego specjalną organizację. Mniej więcej będzie to działało jak "namiar" w "Harry'm Potterze". Każda osoba mająca na swoim koncie podejrzany czyn jakim jest sprzątanie, będzie dokładnie przesłuchana i ukarana.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 125
Emila
11-01-2018 17:51
Stulecie się skończy, mentalność ludzka ulegnie ogromnej zmianie.
Umiejętność rozmawiania już zanika. Młodzież porozumiewa się głownie przez smsy i komunikatory za pomocą skrótów. Nie potrafią wysłowić się, złożyć poprawnie brzmiących zdań i dobierać słów.
Retoryka zniknie. To straszne. Mam nadzieję, że nie doczekam tych czasów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 337
next
11-01-2018 18:16
Pod koniec wieku podejrzane będą wszelkie umiejętności, które wiążą się z "uzdrawianiem duszy". Globalna automatyzacja i cyfryzacja oraz malejąca ilość powołań sprawią, że psychoanaliza i tradycyjna działalność duszpasterska (a także im podobne czynności, których tu nie sposób wymienić) będą niejako zmuszone wkroczyć do świata cyfrowego. Spowiadający się w internecie nigdy nie będzie mieć pewności, czy po drugiej stronie jest żywa osoba, czy też sztuczna inteligencja. Rodzaj rozgrzeszenia lub jakość usług będą mocno związane z zasobnością wirtualnego portfela oraz ilością obejrzanych reklam w trakcie seansu. Znajomość obrzędów religijnych (wraz z ich wykonywaniem) będzie mocno podejrzana i niejednej osobie kojarzyć się będzie z szamaństwem lub niegroźnym szaleństwem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2
Ania
11-01-2018 18:17
Szczerze powiedziawszy może być tak, że podejrzane będzie czytanie ( zwłaszcza książek papierowych) oraz kupowanie książek w księgarniach, antykwariatach, dyskontach. Już teraz ludzie dziwnie patrzą jak się w miejscu publicznym czyta książki. Jak tak dalej pójdzie będzie zakazane jedzenie wieprzowiny. Zanikną też zwykłe relacje ludzkie nawiązywane twarzą w twarzi zwykłe spotkanie czy rozmowa na ulicy być może zostanie odebrana jako coś nie normalnego. Co do jedzenia to może być podejrzana zdrowa żywność, bo niby skąd ona się wzięła przecież jest GMO. Podejrzane może się też stać naprawiane różnych rzeczy np. urządzanie elektryczne, samochód, relacje ludzkie, bo przecież będą wszyscy uważali, że jak coś się zepsuje to szkoda naprawiać lepiej zdobyć nowe.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 360
Książkoholik14
11-01-2018 18:42
Bardzo możliwe ,że za kilkadziesiąt lat, ludzi w niebezpiecznym położeniu będzie stawiać przejawianie uczuć czy umiejętność wczucia się w sytuacje drugiej osoby.
Patrząc na to, w którą stronę zmierza świat, uważam , że w przyszłości rzeczą powszednią będzie brak empatii ,a tym co scharakteryzuje schyłek XXI wieku będzie upadek wartości moralnych.
Rodzina , miłość i przyjaźń stracą na znaczeniu w obliczu możliwości jakie daje elektronika.
Kto wie ,może człowiek kolejnego stulecia będzie wyglądał w następujący sposób: jego serce zastąpi mały silnik , pompujący krew do wszystkich zakamarków ciała ,a w miejscu żył pojawią się długie ,niebieskie kable na podobieństwo tych podłączanych teraz do komputerów.
Po ulicach, zamiast ludzi będą poruszać się humanoidalne roboty pozbawione tego co jest Naszą istotą -człowieczeństwa. Ich mechaniczne, zastygłe w wyrazie obojętności oblicza ,staną się codziennością nie tylko w takich metropolia jak Nowy Jork, ale także w małych polskich miastach.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 856
ogarbejbe
11-01-2018 18:59
Umiesz myśleć? Nie pozwalasz decydować o sobie APLIKACJI? Nie rozumiem. Kim Ty jesteś? Co tu robisz? Boimy się Ciebie. Jak tak można? TO NIENORMALNE. Zabić, trzeba zabić. APLIKACJA każe zabić.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd