Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
895166 czytelników
2049 dyskusji
126501 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Prawdziwie leniwa niedziela - wygraj pakiet książek od Świata Książki

Prawdziwie leniwa niedziela


Dobra lektura, herbata w ulubionym kubku, miękki koc i... święty spokój - to chyba wymarzona leniwa niedziela dla każdego książkowego mola. No tak, ale jaką książkę wybrać? Pomóżcie niezdecydowanym molom książkowym znaleźć idealną lekturę na niedzielne popołudnie.
Czekamy na rekomendacje do 1500 znaków.Nagrody

Pięć najciekawszych propozycji nagrodzimy kompletami: kubek z logo serii "Leniwa niedziela", w sam raz na popołudniową herbatę, oraz zestaw książek Gdzie jesteś, Jimmy?, Ostatni list od kochanka oraz Stojąc pod tęczą.

Regulamin

  • Konkurs trwa od 16 do 22 marca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Świat Książki.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Świat Książki

Nagrody ufundowało wydawnictwo Świat Książki
liczba postów na stronie: 
książek: 211
Justyna
22-03-2015 23:11
Stosunkowo niedawno przeczytałam "Zabić drozda" autorstwa Harper Lee. Jest to książka, którą od tej pory polecam KAŻDEMU! Po przeczytaniu lektury zastanawiam się dlaczego nie przeczytałam jej wcześniej? Opowieść, która w głównej mierze skupia się na problemie rasizmu, uczy tolerancji, ale oprócz tego przemyca inne wartości, wartości uniwersalne dla każdego człowieka, niezależnie od miejsca i czasu, w którym się znajdował w momencie, gdy czytał tę lekturę. Książka cudowna, do której z pewnością wrócę. Opowieść przedstawiona z perspektywy małej dziewczynki - Jean Louise "Scout" urzeka. Może właśnie ze względu na tę dziecięcą perspektywę. Dla chcących więcej zaś, równie dobra ekranizacja z Gregorym Peckiem o tym samym tytule, idealny zestaw na leniwą niedzielę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 650
NaWidelcu
22-03-2015 23:15
Na niedzielne popołudnie polecam z serca całego, książkę, w której absolutnie nie ma nic złego.
-Wybierz mnie! - Krzyczą egzemplarze dookoła, mamy tu harmider jak na przerwach szkoła.
Choć decyzja trudna była do podjęcia, teraz do wyboru więcej mam zacięcia.
-"Dom na jeziorze" zapraszam do siebie! Opowiedz czemu z Tobą jest jak w niebie!
Książka ciut nieśmiała, proza wszak kobieca,
wchodzi na scenę zakasując kiecę.
-Zaczynam się przełomem, ku kolejnym zmierzam,
do działania motywuję niedzielnego zwierza,
klimat mam cieplutki, niczym babeczki,
znajdziecie też przepis na bułeczki,
trzymam w napięciu, bo chociaż leniwie,
to nie znaczy nudno, bądźmy sprawiedliwe,
w przenośni niedzielę życia opisuję,
podczas której wiele się okazuje.

Schodzi już ze sceny, jakby zamyślona,
książki inne klaszczą, jestem zachwycona!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 824
katka_94
22-03-2015 23:18
Idealna lektura na leniwą niedziele?
Ja widzę to tak: kocyk, kubek herbatki i “Wzgórze dzikich kwiatów” Kimberley Freeman.
O tej książce mogę z pełną pewnością powiedzieć, że jest naprawdę dobra.
Nietypowa historia, wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie. Znajdziecie w niej to wszystko. Nie dość, że autorka obdarowała nas tak duża ilością niesamowitych postaci, to ich losy osadziła w kompletnie odrębnych czasach.
Jest to historia Emmy, która dzieje się w czasach współczesnych oraz jej babki Beattie. Autorka opowiada nam losy obu tych niezwykłych kobiet. Jednak według mnie najpiękniejsze w tej powieści jej jest drugie dno. Jest w niej opisany problem rasizmu, zniszczonych marzeń i odzyskiwaniu wiary w lepsze jutro. W mądry sposób traktuje o bólu i cierpieniu. Przypomina, aby doceniać to co się ma. I kochać swoich bliskich, póki jeszcze są wśród nas.
Przy tej powieści płakałam, śmiałam się. Nie zaznałam ani chwili nudy.
Wydaje mi się, że czytamy książki nie tyle dla rozrywki, ale przede wszystkim dla wrażeń, odczuć, próby zaznania czegoś czego w prawdziwym życiu możemy nie mieć okazji przeżyć. Ta powieść dała mi to wszystko i na długo pozostanie w mojej pamięci. Dlatego też ma leniwą niedziele nadaje się idealnie. Nie ruszając się spod ciepłego kocyka pozwoli przeżyć niezwykłą przygodę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 22
Milena
22-03-2015 23:40
Jeździec miedziany Jeździec miedziany
Leniwa niedziela, taka jak dziś – idealna z książką idelaną. Jaką? „Jeździec miedziany” Paulliny Simons – cudowna powieść o trudnej, ale pięknej miłości w czasach II wojny światowej. Powieść ta zostaje w pamięci na całe życie, losy Tatiany i Alexandra wciągają tak bardzo, że nie można odłożyć książki na półkę, chce się czytać i czytać i czytać. I choć jest w tej książce tak wiele trudnych, tragicznych i smutnych wątków które przeżywa ta para, to jest coś jeszcze... piękna nadzieja na to, że piękna miłość mimo takich trudności naprawdę może istnieć. Jak tu nie marzyć i nie żywić nadzieji czytając taką książkę w leniwą niedzielę, będąc otuloną mięciutkim kocem i popijając gorącą herbatę z ulubionego kubka. Zachęcam, pozwólcie sobie na leniwą niedzielę z „Jeźdzcem miedzianym”.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 207
Jola
23-03-2015 08:52
Ja na leniwą niedzielę polecam kilka propozycji. Pierwsza, która przyszła mi do głowy to "Zapałka na zakręcie" Krystyny Siesickiej, ponieważ zapewnia podróż do przeszłości nastoletnich uczuć (i da się przeczytać jednego dnia) - sama bardzo ją lubię i często do niej wracam. Fankom Greya polecam "Dotyk Crossa" Sylvii Day - wciąga niesamowicie, a jest o niebo lepsza od Szarego. Podróżniczkom proponuję porcję afrykańskich przygód "Białej Masajki" Corinne Hofmann (niesamowity jest fakt, że to historia autentyczna). A dla wielbicielek klasyki polecam Jane Austen "Duma i uprzedzenie". Każdą z tych książek przeczytałam i gorąco polecam!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2156
LubimyCzytać
23-03-2015 09:26
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Zwycięzców ogłosimy w poniedziałek 30 marca.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2156
LubimyCzytać
30-03-2015 09:15
Nagrody otrzymują:
readerka
Dawid
Stworek
wiesia
Alfea

Gratulujemy! Ze laureatami skontaktujemy się osobiście.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6379
JaneS
30-03-2015 09:28
Gratuluję serdecznie!
Wyróżnienia jak najbardziej zasłużone :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 483
blackbird
30-03-2015 10:18
Gratuluję! :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 582
Karmelka
30-03-2015 10:50
Gratulacje dla wyróżnionych :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd