Cytat
Natalia Rogińska
Cały garnitur naszego genetycznego wyposażenia podlega obróbce środowiska, które nas modeluje, kształtuje, zmienia i dzięki tym wpływom stajemy się unikatami, stajemy się sobą.
Natalia Rogińska (z książki Pokalane poczęcia)
Czytelnicy którzy lubią ten cytat

Cytaty autora, Natalia Rogińska (4)
 • Miłosny zawód boli jak zawał. W dodatku dotyczy tego samego organu - serca. Rehabilitacja trwa w nieskończoność i niestety, czasem, jeśli uszkodzenia są zbyt rozległe, życie już nigdy nie wraca do normy. Nic nie jest już takie samo. więcej
  Natalia RogińskaMaciejka
 • pytania do dyskusji
  1. Czy decyzja o świadomym macierzyństwie to przejaw egoizmu czy heroizmu?
  2. Ojca się nie wybiera! Wybrała Ci go matka. Czym się kierują kobiety, wybierając mężczyzn na ojców swoich dzieci?
  3. Czy istnieje instyntk ojcowski?
  4. Prokreacja naznaczona licznymi niepowodzeniami. Walczyć do upadłęgo czy odpuścić? Kiedy w ogóle nie powinniśmy decydować się na dziaci (względy medyczne, społęczne, psychologiczne) ?
  5. Ginekolog, położna, doula, duchowny, embriolog, dawca komórek rozrodczych, surogatka- czasem do powstania człowieka potrzeba więcej niż tylko ojca i matki. Jaki powinien być status prawny tych osób, skoro biorą udział w procesie prokreacji?
  6. Zdrowie reprodukcyjne: czym jest? Profilaktyka niepłodności, profilaktyka zakażeń, bezpieczeństwo życia seksualnego, opieka w ciąży i podczas porodu, edukacja w obszarze funkcjonowania własnego ciała, dostęp do antykoncepcji, prawo do bezpiecznej aborcji - które z tych obszarów są najważniejsze?
  7. Prokreacja- sprawa prywatna czy publiczna? Na ile polityka ingeruje w nasze plany prokreacyjne? Na ile powinna ingerować?
  8. Gwałt to nie tylko seks z bandytą w krzakach ciemnego parku. Jakie są najczęstsze okoliczności tego przestępstwa, kim są sprawcy gwałtów?
  9. Odkładanie rodzicielstwa "na potem". Pieniądze, kariera, wygoda, brak stałego związku. Jakie są motywacje ludzi, którzy nie spieszą się z decyzją o dziecku?
  więcej
  Natalia RogińskaPokalane poczęcia
 • Cały garnitur naszego genetycznego wyposażenia podlega obróbce środowiska, które nas modeluje, kształtuje, zmienia i dzięki tym wpływom stajemy się unikatami, stajemy się sobą. więcej
  Natalia RogińskaPokalane poczęcia
 • To niedobrze, jeśli zmieniamy coś tylko dla kogoś.(...) Naprawdę tego chciałam. Dla siebie i tylko dla siebie. więcej
  Natalia RogińskaGruba
Zobacz wszystkie
Jak mogę dodać nowy cytat?
Znajdź autora lub książkę, następnie w sekcji "cytaty" kliknij link Dodaj cytat.
Popularne tagi cytatów
więcej
zgłoś błąd zgłoś błąd