Andrzej Dobrucki

Prof. Andrzej Dobrucki Urodził się w roku 1949 w Rawiczu. Od ukończenia studiów w roku 1971 pracuje w Instytucie Telekomunikacji i Akustyki. Stopień doktora uzyskał w roku 1977, zaś stopień doktora h... Prof. Andrzej Dobrucki Urodził się w roku 1949 w Rawiczu. Od ukończenia studiów w roku 1971 pracuje w Instytucie Telekomunikacji i Akustyki. Stopień doktora uzyskał w roku 1977, zaś stopień doktora habilitowanego w roku 1993. Od momentu powstania Zakładu Akustyki w roku 1985 kieruje Pracownią Podstaw Elektroakustyki. Zainteresowania naukowe i dydaktyczne prof. A. Dobruckiego dotyczą akustyki technicznej i elektroakustyki. Jest uznanym specjalistą w zakresie modelowania, konstrukcji i pomiarów przetworników elektroakustycznych. Tematyki przetworników elektroakustycznych dotyczyły praca doktorska (1977) i habilitacyjna (1993). Andrzej Dobrucki w roku 2007 uzyskał tytuł profesora. Jest autorem lub współautorem ponad 160 publikacji, w tym ponad 30 artykułów w czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym, 3 monografii, 2 skryptów i 5 patentów.

Najbardziej znaną pozycją w dorobku prof. Dobruckiego jest podręcznik Przetworniki elektroakustyczne, wydany przez Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w roku 2007. Był promotorem w 11 zakończonych przewodach doktorskich. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Programowej specjalności Akustyka i Inżynieria Dźwięku. Był recenzentem w wielu przewodach doktorskich i habilitacyjnych w kraju i za granicą. Pełni też funkcję stałego recenzenta w wielu czasopismach naukowych, m.in. Archives of Acoustics, Physical Review, Journal of the Acoustical Society of America, IEEE Transaction on Ultrasonics, Ferroelectrics and Frequency Control. Prof. A. Dobrucki jest członkiem Polskiego Towarzystwa Akustycznego, European Acoustics Association oraz Audio Engineering Society (AES). W latach 1995 – 97 i 2003-07 był przewodniczącym Sekcji Polskiej AES. Obecnie jest sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Akustycznego (od roku 2008). Jest członkiem Komitetu Akustyki PAN. Działa w Komisji ds. Elektroakustyki oraz Rejestracji Dźwięku i Obrazu w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Był organizatorem oraz członkiem komitetów naukowych wielu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych. Jego inicjatywy zorganizowano w roku 1994 we Wrocławiu I Sympozjum „Nowości w Technice Audio”. Kilka pierwszych Sympozjów odbyło się we Wrocławiu, następnie zostało przeniesione do Warszawy, obecnie zaś, pod nazwą Sympozjum „Nowości w Technice Audio i Wideo” odbywa się w różnych miastach kraju. Za swoją działalność otrzymał następujące odznaczenia: Brązowy i Złoty Krzyż Zasługi, Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, Medal Czterdziestolecia, a także Złotą Odznakę Politechniki Wrocławskiej i Odznakę „Zasłużony dla miasta Wrocławia”. Otrzymał też dwukrotnie Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz liczne nagrody Rektora Politechniki Wrocławskiej i Dziekana Wydziału Elektroniki. W roku 2010 został honorowany specjalną nagrodą Rektora Politechniki Wrocławskiej „Docendo discimus”. W roku 2007 na Konwenci Audio Engineering Society w Wiedniu odebrał nagrodę „Fellowship Award” przyznaną przez Audio Engineering Society.

źródło opisu: http://akustyka.pwr.wroc.pl/dzialalnosc/biografie/andrzej-b-dobrucki/

źródło zdjęcia: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://akustyka.pwr.wroc.pl/pdf/jpg/dobrucki.jpg&imgrefurl=http://akustyka.pwr.wroc.pl/dzialalnosc/biografie/andrzej-b-dobrucki/&h=375&w=300&sz=48&tbnid=F2gU2i4tQQ9tkM:&tbnh=90&tbnw=72&zoom=1&usg=__FRb63pyEGfemd-_EIaL8oYZZpNw=&docid=rh0Y28EsJ3BRmM&hl=pl&sa=X&ei=pTH9UIOjJqSS0QXP-YDwDA&ved=0CEUQ9QEwBA&dur=71

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Przetworniki elektroakustyczne
Przetworniki elektroakustyczne
Andrzej Dobrucki

7 (1 ocen i 0 opinii)
czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd