Józef Gielo

Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1957 roku wierszami we "Współczesności". Utwory poetyckie publikował w "Almanachu Młodych" , "Poezji", "Kulturze", "Tygodniku Kultura... Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1957 roku wierszami we "Współczesności". Utwory poetyckie publikował w "Almanachu Młodych" , "Poezji", "Kulturze", "Tygodniku Kulturalnym" i innych czasopismach. Zajmował się także publicystyką i propagowaniem sztuk plastycznych.

Wydał powieść Cena walki (PAX 1963), monografię obozu koncentracyjnego w Rogoźnicy Gross-Rosen (KIW 1970), opracował materiały repertuarowe z poezji francuskiej dotyczącej Komuny Paryskiej pt. Paryż na barykadach (COMUK 1970) i piosenki partyzanckie Partyzanckie ścieżki("Nasz Klub" 1973). Wydał tomiki poetyckie: Powrota (Iskry 1974), Równiny nadziei (KAW 1980), za które otrzymał pośmiertnie nagrodę "Poezji" oraz Przeczucia 2001, wydany również po śmierci. Zmarł w marcu 1981 w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Gielo

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Gross-Rosen
Gross-Rosen
Józef Gielo

7,38 (13 ocen i 1 opinii)
Gross-Rosen
Autor:
Seria: Biblioteka Pamięci Pokoleń
Gross Rosen - obóz koncentracyjny założony został w sierpniu 1940 r. na zboczu wzgórza, około 60 km na zachód od Wrocławia, w powiecie Świdnickim. Nazwę przejął od najbliższej, odległej o 2 km na półn...
czytelników: 37 | opinie: 1 | ocena: 7,38 (13 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
19
18
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (19)

zgłoś błąd zgłoś błąd