George Herbert Mead

Był amerykańskim filozofem, socjologiem i psychologiem. Urodził się w rodzinie purytańskiej. Jego ojciec był duchownym kongregacjonalistą oraz profesorem homiletyki. W 1879 roku rozpoczął studia w Obe... Był amerykańskim filozofem, socjologiem i psychologiem.
Urodził się w rodzinie purytańskiej. Jego ojciec był duchownym kongregacjonalistą oraz profesorem homiletyki. W 1879 roku rozpoczął studia w Oberlin College (ukończył je w 1883). Po śmierci ojca, z powodu zubożenia rodziny, pracował przez pewien czas jako nauczyciel, a następnie jako mierniczy w przedsiębiorstwie budującym linie kolejowe.[1] W latach 1894-1931 był profesorem uniwersytetu w Chicago.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/George_Mead

źródło zdjęcia: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/Mead.jpg&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org/wiki/George_Mead&h=249&w=202&sz=16&tbnid=VFIQJ-tf8S1fBM:&tbnh=111&tbnw=90&prev=/search%3Fq%3DGeorge%2BH.%2BMead%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=George+H.+Mead&hl=pl&usg=__pU2iEwNjCnAHKp-y7mtmONOpUwE=&sa=X&ei=eJG8TbCeI4rAswbTltSUBg&ved=0CDUQ9QEwAg

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
UMYSŁ, OSOBOWOŚĆ, SPOŁECZEŃSTWO
UMYSŁ, OSOBOWOŚĆ, SPOŁECZEŃSTWO
George Herbert Mead

7,33 (3 ocen i 0 opinii)
UMYSŁ, OSOBOWOŚĆ, SPOŁECZEŃSTWO
Książka dotycząca dojrzewania ludzkich umysłów do "otwarcia" ich wąskich horyzontów na, to co ma przyjąć ich osobowość. Pozwoli im to na lepsze życie w społeczeństwie.
czytelników: 23 | opinie: 0 | ocena: 7,33 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
6
17
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd