J. H. Parry

(John Horace Parry)

Był wybitnym historykiem morskiego, który służył jako Gardiner Professor of Oceanic History and Affairs at Harvard University. John Parry był synem nauczyciela, Waltera Austina Parry'ego i jego żony... Był wybitnym historykiem morskiego, który służył jako Gardiner Professor of Oceanic History and Affairs at Harvard University.
John Parry był synem nauczyciela, Waltera Austina Parry'ego i jego żony Ethel Piddock. Uczył się w Clare College w Cambridge, gdzie ukończył też doktorat z historii w 1938 roku. W dniu 18 marca 1938 roku, ożenił się z Joyce Carter. Para miała trzy córki i syna. Jego karierę naukową przerwała II wojna światowa, podczas której służył jako oficer Royal Navy w 1940-1945, stał się porucznikiem-komendantem. Został storpedowany trzy razy. Za zasługi wojenne, został mianowany na członka Imperium Brytyjskiego w 1942 roku.
Po demobilizacji wrócił do Parry Clare College w Cambridge, gdzie został nauczycielem historii 1945-1949. W 1949 roku został mianowany profesorem historii nowożytnej w nowo założonym University College w Indiach Zachodnich, Kingston, Jamajka.
W latach 1954-55 był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Harvard, a następnie wrócił na krótko do Jamajki przed powołaniem na stanowisko dyrektora University College, Ibadan, w Nigerii w 1956 roku.
Parry pozostał na tym stanowisku do 1960 roku, kiedy został wybrany jako dyrektor University College of Swansea.
W 1963 roku został rektorem University of Wales, Cardiff, gdzie pozostał aż do roku kiedy został wybrany Gardiner profesor historii Oceanic i Spraw na Uniwersytecie Harvarda. Zmarł na atak serca w swoim domu w środę, 25 sierpnia 1982.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Morskie imperium Hiszpanii
Morskie imperium Hiszpanii
J. H. Parry

7,64 (11 ocen i 3 opinii)
czytelników: 39 | opinie: 3 | ocena: 7,64 (11 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
17
22
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (17)

zgłoś błąd zgłoś błąd