Howard Lyman

Amerykanin, przewodniczący International Vegetarian Union. Były hodowca bydła, znany mówca, pisarz i obrońca zwierząt. Jest twórcą programu Voice for a Viable Future (Głos na rzecz realnej przyszłośc... Amerykanin, przewodniczący International Vegetarian Union. Były hodowca bydła, znany mówca, pisarz i obrońca zwierząt. Jest twórcą programu Voice for a Viable Future (Głos na rzecz realnej przyszłości), promującego organiczne wegańskie rolnictwo. Wziął udział w filmie Peaceable Kingdom: The Journey Home. Mieszka w Alexandrii w stanie Virginia.

"Wychowałem się na małej farmie w Montanie w latach czterdziestych, w czasach drugiej wojny światowej. Byliśmy biedni, ale ja nie miałem pojęcia, co to znaczyło. Mieliśmy wystarczająco jedzenia i dużą serdeczną rodzinę, więc świat wydawał mi się wspaniały.

Żyjąc na farmie, byłem otoczony wieloma zwierzętami. Mój pies zawsze był przy mnie, i jestem pewien, że mówił naszym językiem. Wszystkie krowy i konie miały swoje imiona, a każde z nich było wyjątkowym stworzeniem.

Dowiedziałem się, że krowa potrafi wybrać swojego cielaka spośród setek innych i nigdy się nie pomyli. Nasze konie pociągowe reagowały na słowne polecenia, tak więc bez wątpienia rozumiały, co mówimy, ale my mieliśmy problemy, by zrozumieć ich język.

Był to także czas, kiedy nikt nigdy nie kwestionował potrzeby produktów zwierzęcych w diecie. Mleko był najdoskonalszym pokarmem, i z tym zgadali się wszyscy, bez rozpatrywania czy komentarzy.

Po ukończeniu szkoły średniej postanowiłem studiować w Montana State University, aby nauczyć się nowoczesnego rolnictwa. Pokazano mi, że lepsze życie zapewniają środki chemiczne. Nigdy nie widziałem chemicznych środków, które by mi nie odpowiadały. Wyposażony w dyplom ukończenia akademii rolniczej, wróciłem do domu, żeby budować duży agrobiznes.

Patrzę dziś z żalem na to, jak stałem się częścią przemysłu kierującego się zyskiem, zamiast zająć się zrozumieniem zwierzęcia wśród innych zwierząt. Wiele lat upłynęło, zanim pojąłem, że jesteśmy tylko częścią wszechświata, i to nie najważniejszą.

Moje doświadczenie pomogło mi lepiej zrozumieć, co się dzieje i jakim błędem jest przekonanie, że istnieje "humanitarny" ubój. Zwierzęta mają rodziny i uczucia, i twierdzenie, że wystarczy im okazać życzliwość przed śmiercią, jest totalnym nieporozumieniem. Ludzie nie potrzebują produktów pochodzenia zwierzęcego. A kiedy spożywamy produkty pochodzenia zwierzęcego, to nie tylko zabijamy zwierzęta. Zabijamy też planetę i siebie samych.

Jestem pewien, że to zajmie jeszcze wiele lat, zanim większość ludzi zrozumie, tak jak ja, że działania, a nie słowa, są prawdziwym dowodem naszego rozumienia pojęcia „humanitaryzm”. To, jak żyję teraz, będąc absolutnym weganinem, sprawia mi ogromną radość, bo wiem, że żadne zwierzę nie musiało umrzeć, żebym ja mógł żyć."

Howard Lyman

źródło opisu: wikipedia

źródło zdjęcia: http://www.madcowboy.com/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Szalony Kowboj. Historia amerykańskiego farmera, który przestał jeść mięso
Szalony Kowboj. Historia amerykańskiego farmera, który przestał jeść mięso
Howard Lyman, Glen Merzer

7,4 (15 ocen i 3 opinii)
Szalony Kowboj. Historia amerykańskiego farmera, który przestał jeść mięso
To książka napisana przez znaną w amerykańskim środowisku wegetariańskim postać, Howarda Lymana, byłego hodowcę bydła, który jest obecnie jednym z charyzmatycznych aktywistów wegetariańskich. Książka...
czytelników: 100 | opinie: 3 | ocena: 7,4 (15 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
21
78
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (21)

zgłoś błąd zgłoś błąd