Rodrigo Fresán

Argentyński pisarz i publicysta. Od 1984 współpracuje z różnymi mediami, w roli m.in. krytyka literackiego i filmowego. W prozie debiutował w 1991 eksperymentalnym tomem Historia argentina. Nastę... Argentyński pisarz i publicysta.

Od 1984 współpracuje z różnymi mediami, w roli m.in. krytyka literackiego i filmowego. W prozie debiutował w 1991 eksperymentalnym tomem Historia argentina. Następnie wydał kilka powieści (Esperanto 1995, Mantra 2001) i zbiorów opowiadań. Prawdziwym przełomem okazała się jednak dopiero powieść Jardines de Kensington z 2003. Książka została przetłumaczona na wiele języków, w tym polski.

Ogrody Kensington nawiązują do biografii J.M. Barriego, twórcy Piotrusia Pan, jednak akcja książki rozgrywa się nie tylko w epoce wiktoriańskiej. Obok rekonstrukcji długoletniej znajomości Barriego z rodziną Llewelyn Davies (która stała się inspiracją do napisania Piotrusia Pana), na niemal równych prawach w powieści występują opisy swingującego Londynu lat 60. oraz wydarzenia XXI wieku. Narratorem utworu jest na wpół szalony autor powieści dla dzieci ukrywający się pod pseudonimem Peter Hook.

Fresán od 1999 mieszka w Barcelonie. Jego teksty publikuje m.in. El Pais.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
El fondo del cielo
El fondo del cielo
Rodrigo Fresán

0 (0 ocen i 0 opinii)
El fondo del cielo
Dos jóvenes unidos por el amor a otros planetas y a una chica de poderosa belleza. Alguien que nos mira y que no puede dejar de mirarnos. Una novela legendaria. La nieve, las estrellas, y esa noche...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Ogrody Kensington
Ogrody Kensington
Rodrigo Fresán

6,55 (66 ocen i 5 opinii)
Ogrody Kensington
W pewną długą noc angielski pisarz Peter Hook opowiada dziwną i niejednoznaczną historię życia J.M. Barriego, twórcy Piotrusia Pana, a zarazem odsłania swoje tajemnice: narkotyczne dzieciństwo w psych...
czytelników: 158 | opinie: 5 | ocena: 6,55 (66 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
89
73
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (89)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd