Edgar Faure

Francuski polityk, premier, od 1988 członek Akademii Francuskiej. Działacz oświatowy. Ukończył École Nationale des Langues Orientales Vivantes w Paryżu. Podczas procesu norymberskiego przed Między... Francuski polityk, premier, od 1988 członek Akademii Francuskiej. Działacz oświatowy.

Ukończył École Nationale des Langues Orientales Vivantes w Paryżu. Podczas procesu norymberskiego przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym pełnił funkcję zastępcy francuskiego głównego oskarżyciela. W latach 1951–1969 był wielokrotnie ministrem – m.in. od sierpnia 1951 do stycznia 1952 był ministrem sprawiedliwości w rządzie Plevena, a w lutym 1952 i ponownie od lutego 1955 do stycznia 1956 był premierem IV Republiki. W latach 1973–1978 był przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego.

W 1971 roku został powołany na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowej Komisji Rozwoju Oświaty UNESCO. Od 1976 był prezesem Międzynarodowego Instytutu Praw Człowieka.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Uczyć się, aby być
Uczyć się, aby być
Edgar Faure

7 (1 ocen i 0 opinii)
Uczyć się, aby być
Autor:
Raport Faure’a – raport stworzony przez Międzynarodową Komisję do spraw Rozwoju Edukacji powołaną w 1971 roku, której przewodniczył Edgar Faure. Komisja stworzyła raport na podstawie wizytacji 23 kraj...
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd