Emilio Utrera

Emilio Utrera (1983) jest samoukiem, który od dziecka wiedział, że chce malować, rysować, kreślić znaki. W 2012 rozpoczął rysowanie serii komiksów BARRAS, która w następnym roku, w Argentynie przynios... Emilio Utrera (1983) jest samoukiem, który od dziecka wiedział, że chce malować, rysować, kreślić znaki. W 2012 rozpoczął rysowanie serii komiksów BARRAS, która w następnym roku, w Argentynie przyniosła mu uznanie na środowisku rysowników.

Utrera wywodzi się, jak wielu mistrzów amerykańskiego rysunku, z undergroundu, z murali, tatuaży i zinów. Wychował się na Cazadorze Jorge Lucasa i grafikach wydanego już w Polsce Salvadora Sanza. Pierwsze uznanie krytyki przyniosły mu publikacje w szanowanym na całym kontynencie południowoamerykańskim periodyku FIERRO.

Po wydaniu serii komiksów BARRAS (2013-2014) plastyk odszedł od tematyki kibicowskiej publikując najpierw zaangażowany społecznie komiks o argentyńskich robotnikach „LA TOMA”, a potem spełniając swoje marzenie o historii o superbohaterach, powołał do życia „PATRIOTS”. Acz nie byłby sobą, gdyby historia nie była zupełnie inną bajką niż te, którymi karmią nas Marvel i DC Comics. Bo co jeśli superbohaterowie zwykle wspierający władze w walce z przestępcami służą władzy złej...?

Niezależnie od tego gdzie publikuje, kto jest odbiorcą jego opowieści, zawsze czytelnicy mówią jedno: ta kreska zapada w pamięć, a grafiki mają dynamikę rodem z filmów akcji.

I niech graffiti, tatuaże, super-bohaterowie, ultrasi, kibicowskie zadymy i język ulicy Was nie zwiodą! Emilio Utrera jest artystą zaangażowanym społecznie, współpracuje z organizacjami społecznymi pomagającymi dzieciom, żyje życiem przedmieść Buenos Aires i jak sam o sobie mówi, „stara się najlepiej jak potrafi i ciągle się uczy”, jak na kapitalnie uzdolnionego samouka przystało.

źródło opisu: http://mandioca.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Barras I
Barras I
Emilio Utrera

6 (3 ocen i 1 opinii)
Barras I
Autor:
Cykl: Barras (tom 1)
Przesłynni ultrasi z Argentyny – dotarli już do Polski. Blondas, Gruby, Indianin i reszta bandyterki schowanej pod barwami klubów piłkarskich szuka broni, robi zadymy, wichrzy i załatwia swoje brudne...
czytelników: 3 | opinie: 1 | ocena: 6 (3 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
3
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd