Juan Pablo Escobar

(Sebastián Marroquín)

Kolumbijski architekt i pisarz, syn bossa narkotykowego Pablo Escobara. 2 grudnia 1993 roku policja zlokalizowała i zastrzeliła Pablo Escobara, kiedy największy zbrodniarz Medellín rozmawiał przez te... Kolumbijski architekt i pisarz, syn bossa narkotykowego Pablo Escobara.

2 grudnia 1993 roku policja zlokalizowała i zastrzeliła Pablo Escobara, kiedy największy zbrodniarz Medellín rozmawiał przez telefon ze swoim synem. Miejsce pobytu Escobara zostało ustalone ze względu na jego częste korzystanie z telefonu. Został on przez to zauważony przez otwarte okno podczas rozmowy telefonicznej. Policja otoczyła budynek, a następnie do niego weszła. Escobar zaczął uciekać po dachach, gdzie został zastrzelony.

Juan wraz z matką i siostrą na początku uciekł do Mozambiku, a następnie wyjechał na podstawie wizy turystycznej do Argentyny, gdzie ostatecznie pozostał i stał się obywatelem na wygnaniu ojczystej Kolumbii. Juan Pablo zmienił swoje imię i nazwisko na „Sebastián Marroquín”, które znalazł w książce telefonicznej.

Chociaż Sebastian i jego rodzina nadal zarabiają na prawach do nazwiska i podobizny Pablo Escobara (takich jak sprzedaż odzieży z podobizna Pabla) oraz potrójnej nieudanej próby rejestracji marki Escobar Marroquín nie chce być wiązanym z ojcem, ani być wspominanym pod poprzednim nazwiskiem. Postanowił się także kategorycznie odciąć od Kartelu z Medellín i nielegalnego handlu narkotykami w Kolumbii.

Marroquín ukończył studia na wydziale architektury. Obecnie mieszka w Buenos Aires wraz z żoną i córką. Pracuje jako architekt. Osobiście spotkał się z kilkoma ofiarami ojca, co zostało ukazane w filmie Grzechy mojego ojca.)

Marroquín wracał dwukrotnie do Kolumbii: raz by odwiedzić grób ojca i drugi raz na premierę filmu Grzechy mojego ojca. Nie pozwolono mu wjechać do Hacienda Nápoles by odwiedzić posiadłość Escobara o powierzchni 20 km2 znajdującą się około 180 km na wschów od Medellín, skonfiskowaną przez rząd Kolumbii po śmierci Pabla i obecnie zarządzaną przez gminę Puerto Triunfo jako park rozrywki, kamping i muzeum zbrodni Escobara.

W 2009 roku miała miejsce premiera argentyńskiego filmu dokumentalnego Grzechy mojego ojca. Film ten tworzony przez pięć lat, ukazywał podróż Marroquína, którą odbył w celu przeproszenia synów ofiar jego ojca Pabla Escobara Film ten promuje pojednanie i zakończenie nienawiści.

Używając swojego poprzedniego nazwiska Juan Pablo Escobar, Marroquin jest autorem ksiażki "Mój ojciec Pablo Escobar".

Marroquin stworzył swoja własną linie ubrań organicznych „Escobar Henao”, używając elementów z życia ojca takich jak odzież z paskami. Marroquin stwierdził, że część pieniędzy ze swoich przedsięwzięć biznesowych trafi do ofiar ojca i kolumbijskich fundacji charytatywnych.

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mój ojciec Pablo Escobar
Mój ojciec Pablo Escobar
Juan Pablo Escobar

7,7 (116 ocen i 18 opinii)
Mój ojciec Pablo Escobar
Aż do teraz sądziliśmy, że na temat Pablo Escobara, narkotykowego króla wszech czasów, powiedziano już wszystko. Jednak dotychczas wszelkie opowieści pochodziły z zewnątrz, nigdy z prywatnej przestrze...
czytelników: 413 | opinie: 18 | ocena: 7,7 (116 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
133
255
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (133)

zgłoś błąd zgłoś błąd