Walter Lord

Jest autorem kilku bestsellerów historycznych, między innymi książki "Day of Infamy", poświęconej atakowi na Pearl Harbor. W 1958 roku książka Lorda "Titanic. Pamiętna noc" została... Jest autorem kilku bestsellerów historycznych, między innymi książki "Day of Infamy", poświęconej atakowi na Pearl Harbor. W 1958 roku książka Lorda "Titanic. Pamiętna noc" została sfilmowana – pod tym samym tytułem – przez reżysera Roya Warda Bakera (polski tytuł to SOS Titanic). Film otrzymał w 1959 r. Złoty Glob i jest uznawany za najlepsze filmowe dzieło do czasu "Titanica" Jamesa Camerona. Przy tym ostatnim dziele blisko 80-letni Lord pracował zresztą jako konsultant. Zmarł w 2002 roku, został pochowany w rodzinnej kwaterze na cmentarzu w Baltimore. Na znajdującej się przed grobem Lorda kamiennej ławeczce wyryto tytuły wszystkich jego książek.

źródło opisu: materiały wydawnictwa Agora

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Titanic. Pamiętna noc
Titanic. Pamiętna noc
Walter Lord

7,7 (241 ocen i 44 opinii)
Titanic. Pamiętna noc
Autor:
Najważniejsza książka poświęcona tragedii Titanica, bez której nie byłoby słynnego filmu Jamesa Camerona, po raz pierwszy w polskim wydaniu. Walter Lord przenosi nas na pokład tonącego statku, opisu...
czytelników: 1238 | opinie: 44 | ocena: 7,7 (241 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
272
955
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Czytelnicy (272)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
„Titanic. Pamiętna noc” - o fascynacji trwającej ponad 50 lat

Pierwsza książka, powstała w czterdzieści trzy lata po katastrofie, w której zmierzono się z tragedią zatonięcia słynnego statku. Bez niej nie byłoby filmu Jamesa Camerona. Właśnie ukazuje się pierwsze polskie wydanie „Titanica. Pamiętnej nocy” Waltera Lorda, książki, która weszła do kanonu literatury faktu.


więcej
Patronaty tygodnia

W pierwszym tygodniu kwietnia polecamy Wam jedną książkę pod naszym patronatem, jedno wydarzenie i jeden film. Jaki tytuł polecamy? Na jaką ekranizację warto się wybrać w najbliższych dniach?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd