Tomasz Szarek

Tomasz Szarek (ur. 19 września 1968 w Rzeszowie) – polski profesor matematyki. W 1992 ukończył studia matematyczne (matematyka stosowana) na Politechnice Śląskiej, a w 1994 ukończył kolejne studia ma... Tomasz Szarek (ur. 19 września 1968 w Rzeszowie) – polski profesor matematyki.

W 1992 ukończył studia matematyczne (matematyka stosowana) na Politechnice Śląskiej, a w 1994 ukończył kolejne studia matematyczne (matematyka teoretyczna) na Uniwersytecie Śląskim. Trzy lata później uzyskał stopień doktora w Polskiej Akademii Nauk, broniąc pracy Asymptotic stability of Markov operators acting on measures in Polish spaces, napisanej pod kierunkiem Prof. Andrzeja Lasoty. W 1999 ukończył studia filozoficzne w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (magister filozofii).

W 2004 zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy Invariant measures for nonexpansive Markov operators on Polish spaces. W 2008 uzyskał tytuł naukowy profesora nauk matematycznych[1]. W roku 2013 obronił na Uniwersytecie Śląskim doktorat z filozofii analitycznej, tytuł pracy: "Spór o wartość klasycznych argumentów na istnienie Boga w filozofii Alvina Plantingi"), promotor Prof. Krzysztof Wieczorek.

Zajmuje się teorią miary, procesami stochastycznymi, stochastycznymi układami dynamicznymi oraz teorią fraktali.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: Agencja Gazeta

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Alvin Plantinga i spory o istnienie Boga
Alvin Plantinga i spory o istnienie Boga
Tomasz Szarek

0 (0 ocen i 0 opinii)
Alvin Plantinga i spory o istnienie Boga
Autor:
Dominacja empirycyzmu logicznego w połowie XX stulecia nie zapowiadała głębokiej zmiany, która miała nadejść w filozofii analitycznej. W 1980 roku, w jednym z artykułów w amerykańskim tygodniku `Times...
czytelników: 12 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
0
12
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd