Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/10410/cormoran-strike-serial-od-czerwca-w-hbo-go

„Cormoran Strike" – serial od czerwca w HBO GO

5 wartościowy tekst

Cormoran Strike to serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Produkcja opowiada o prywatnym detektywie, weteranie wojennym, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw. Serial dostępny będzie od 1 czerwca w serwisie HBO GO oraz od 2 czerwca na antenie Cinemax.

Serial prezentuje historię prywatnego detektywa Cormorana Strike’a (w tej roli Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

„Cormoran Strike" (C.B. Strike) to miniserial składający się z siedmiu godzinnych odcinków, których fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K. Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją Wołania kukułki, kolejne dwa to historia z Jedwabnika, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. Żniwa zła. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

W rolach głównych w serialu występują Tom Burke („Tylko Bóg wybacza") jako Cormoran Strike i Holliday Grainger (serial „Rodzina Borgiów") jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków („Wołanie kukułki") są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych (opartych kolejno na „Jedwabniku oraz „Żniwach zła") Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling.

Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

Premiera serialu Cormoran Strike (C.B. Strike) w HBO GO zaplanowana została na piątek, 1 czerwca. Serial emitowany będzie na antenie Cinemax od 2 czerwca w soboty o godz. 21:00.

źródło: materiały promocyjne


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
22-05-2018 11:17
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1482
Babi
22-05-2018 14:53
całkiem przyjemnie zrealizowany, ale inaczej wyobrażałam sobie głównych bohaterów, mimo wszystko polecam :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Drzewo Anioła

Najnowsza powieść Lucindy Riley pozytywnie mnie zaskoczyła. Czyta się świetnie, bardzo wciąga,pełna zawiłych relacji rodzinnych, sekretów, które rzuca...

zgłoś błąd zgłoś błąd