Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/5272/jakub-cwiek-odpowie-na-wasze-pytania

Jakub Ćwiek odpowie na Wasze pytania

6 wartościowy tekst

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia, miłośnik i znawca popkultury, autor niemal kultowego zbioru opowiadań Kłamca i ojciec Chłopców odpowie na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. 

Jakub Ćwiek to pisarz, który w swej twórczości łączy popkulturowe tropy z osobistym doświadczeniem. Studiując na Śląsku, zwrócił uwagę na Katowice wraz z ich charakterystyczną zabudową, zaś największą jego uwagę przyciągnął stary dworzec. Gdy autor spisywał "Ciemność płonie", nie przypuszczał jeszcze, że po miejscu tym pozostanie tylko wspomnienie, a on stanie się jego mimowolnym kronikarzem.

Historie bezdomnych, które złożyły się na zarys powieści, zbierał z pierwszej ręki, przez pół roku sypiając na dworcu i na ile było to możliwe, dzieląc los jego mieszkańców.

I choć katowickiego starego dworca już nie ma, życiu Jakuba i dziś daleko do przeciętności. Dwie trzecie roku spędza w podróży, na pokładzie pociągów, autobusów, samochodów i samolotów, coraz częściej też wypuszczając się poza europejski kontynent.

Jakub Ćwiek jest autorem szesnastu książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy oraz Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie "Bajka o trybach i powrotach". W tym samym roku został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku. Rok 2015 jest dla niego dziesięcioleciem rozpoczęcia pracy twórczej.

Na propozycje pytań do Jakuba Ćwieka czekamy od dziś do 17 marca. Najciekawsze z nich przekażemy autorowi, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie w formie wywiadu.

Najlepsze pytania nagrodzimy – 5 osób otrzyma książkę Ciemność płonie  wybranego ebooka autorstwa Jakuba Ćwieka z oferty woblink.com.

Nagrody ufundowali: Wydawnictwo SQN i platforma woblink.com.

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji. 


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 68  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1824
kubax84
17-03-2015 15:05
Często nadmienia pan, że decyzja by przystąpić do Śląskiego Klubu Fantastyki, była jedną z najlepszych, jakie podjął pan w całym swoim życiu. Jak ta decyzja wpłynęła na pana późniejszą twórczość i jakie zalety przynosi uczestnictwo w podobnych klubach młodym twórcom?
książek: 511
kiniorooo
17-03-2015 18:21
znawca muzyki rockowej, a które zespoły należą do Pana ulubionych?
książek: 0
Baranek
17-03-2015 18:33
Podczas pisania książki "Ciemność płonie" bardzo dobrze poznałeś mały dworcowy światek poprzez własne doświadczenia. Jak przyjęli Pańską obecność mieszkańcy dworca? I jak wyglądała Pańska praca nad tym tytułem?
książek: 291
Anna
17-03-2015 23:59
1. W ilu procentach Jakub Ćwiek jest sobą podczas pisania ?
2. Jaką cechę charakteru lubi Pan w sobie i czy tą cechę możemy odnaleźć zapoznając się z Pana bohaterami.
3. Nie ukrywam,że lubię kiedy pisarz lubi mieć dobre relacje czytelnik- pisarz, pisarz- czytelnik. Czy długo pracował Panie Jakubie na wpływ pozytywny tychże relacji.
4. Na koniec zapytam czy napisze Pan książkę o...
1. W ilu procentach Jakub Ćwiek jest sobą podczas pisania ?
2. Jaką cechę charakteru lubi Pan w sobie i czy tą cechę możemy odnaleźć zapoznając się z Pana bohaterami.
3. Nie ukrywam,że lubię kiedy pisarz lubi mieć dobre relacje czytelnik- pisarz, pisarz- czytelnik. Czy długo pracował Panie Jakubie na wpływ pozytywny tychże relacji.
4. Na koniec zapytam czy napisze Pan książkę o swoich czytelnikach lub historię opartą o realia- mam na myśli świat zaginiony w społeczeństwie?
pokaż więcej
książek: 2214
LubimyCzytać
01-04-2015 10:23
Jakub Ćwiek odpowiedział na Wasze pytania. Autor postanowił odpowiedzieć na każde z pytań, które zadaliście na LC. Wywiad znajduje się w aktualnościach, tutaj.

Dziękujemy za udział w akcji ;)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej

Książka adresowana jest do czytelników unikających patosu i ceniących rzetelny research konkretnych dokumentów źródłowych. Taka forma, zdecydowanie uł...

zgłoś błąd zgłoś błąd