Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9404/christian-grey-powroci

Christian Grey powróci

  wartościowy tekst

Na 28 listopada zapowiedziano premierę Darker: Fifty Shades Darker as Told By Christian, czyli kolejnej części erotycznego cyklu E L James, opowiedzianej z perspektywy Christiana Grey’a. W Stanach Zjednoczonych książka ukaże się nakładem wydawnictwa Vintage Books.

W sierpniu zeszłego roku na swoim profilu na Facebooku pisarka udostępniła dwie strony tekstu, zapowiadając w ten sposób drugą, po Greyu, odsłonę opowieści o Anie i Christianie z perspektywy Christiana Greya. Sequel skupia się na ich relacji, gdy do ich życia niespodziewanie wracają postaci z przeszłości.

Pierwsza część nowego cyklu, „Grey”, okazała się równie popularna co Pięćdziesiąt twarzy Greya, osiągając wynik przekraczający milion sprzedanych egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery. I to pomimo powszechnie negatywnych recenzji.

W oświadczeniu prasowym E L James powiedziała

podświadomość Christiana to niezwykłe miejsce. W „Greyu” mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć, co ukształtowało Christiana, a w „Darker” zanurzamy się głębiej w jego najbardziej bolesne wspomnienia i przeżycia, które uczyniły go takim – skrzywdzonym, wymagającym mężczyzną, w którym zakochała się Ana.

Fani mogą czuć się dopieszczeni: niespełna rok po premierze ekranizacji Ciemniejszej strony Greya ukaże się kolejna powieść, dopowiadająca i ukazująca całą historię w innym świetle. Filmowa adaptacja Nowego oblicza Greya zaplanowana jest na luty 2018 roku, a czytelnicy z całą pewnością mogą się spodziewać lustrzanej, literackiej wersji opowiedzianej z perspektywy Christiana Greya.

Źródło: Time.com

Powiązane treści:
EL James pisze kolejną (tę samą) powieść!

E. L. James przywiązała się do swojej debiutanckiej trylogii tak bardzo, że na jej podstawie pisze kolejną serię książek. Zmiana narracji z perspektywy kobiecej na męską to clou nowych powieści. Czytelnicy na całym świecie dowiedzieli się już dawno, o czym myślała Anastasia Steele podczas zbliżeń z Christianem Greyem. Teraz nadszedł czas na kolejną porcję przemyśleń bajecznie bogatego biznesmana.  więcej
Od nowa

Ponowne produkcje filmów nie należą do rzadkości. Co jakiś czas w Hollywood pojawia się pomysł, aby wziąć na warsztat jakiś stary film i nakręcić go ponownie z nowymi aktorami, przy użyciu nowej technologii, z ciekawszymi rozwiązaniami. Teraz, dla przykładu, trwają prace nad nowym „Wywiadem z wampirem”. A jak jest w świecie książek?więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 27  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 272
LEGOMANIAK
14-10-2017 19:05
28.11 - Moje urodziny... '-' Serio nie można wydać w ten dzień coś wartego przeczytania? :(
książek: 0
konto_usuniete
28-10-2017 19:22
Są książki,które nie powinny powstac,szkoda lasów na papier,który został zużyty podczas drukowania.Grey zalicza się do takiej literatury
książek: 335
Ailleann
29-10-2017 00:57
Jacy czytelnicy, takie książki. Grey nie zyskał uznania w oczach wydawców, a jego historia przepadłaby pewno w zapomnianej szufladzie, gdyby nie chałupniczo opublikowany ebook. Christian, bajecznie bogaty przystojniak, skrywający mroczną i jakże oryginalną tajemnicę, błyskawicznie skradł serca czytelniczek, a niespełnionym pisarkom dodał otuchy w boju z krytykami, udowadniając, że guzik wiedzą... Jacy czytelnicy, takie książki. Grey nie zyskał uznania w oczach wydawców, a jego historia przepadłaby pewno w zapomnianej szufladzie, gdyby nie chałupniczo opublikowany ebook. Christian, bajecznie bogaty przystojniak, skrywający mroczną i jakże oryginalną tajemnicę, błyskawicznie skradł serca czytelniczek, a niespełnionym pisarkom dodał otuchy w boju z krytykami, udowadniając, że guzik wiedzą o literaturze, której łakną czytelniczki.
Dopóki takie, językowo kalekie, twory z pretekstową fabułą, wywołują entuzjastyczny odzew czytelników, dopóty rynek będzie nimi zalewany. Nie ma co buczeć i wołać o pomstę do nieba, najlepsze co można zrobić, to przemilczeć istnienie tego dzieła.
pokaż więcej
książek: 835
PonuryDziadyga
29-10-2017 11:57
Nigdy tego nie czytałem, ale na widok tej wiadomości aż mi kawa przestała smakować.

No ale cóż, kasiora się musi zgadzać, to i kolejne części powstaną.
książek: 1424
Rudzielec
03-11-2017 10:07
E tam, przestańcie się czepiać :) Nic mi do tego jakie ktoś wybiera lektury, jak się to komuś podoba to niech sobie czyta Greya. Nie każdy musi zaraz gustować w powieściach noblistów i innych ambitnych dziełach.
Dla niektórych odbiorców tej historii to pewnie jeden z nielicznych kontaktów z książką (znam takich) i może ich to przekona do czytania dla przyjemności. A jeśli tak będzie to dla...
E tam, przestańcie się czepiać :) Nic mi do tego jakie ktoś wybiera lektury, jak się to komuś podoba to niech sobie czyta Greya. Nie każdy musi zaraz gustować w powieściach noblistów i innych ambitnych dziełach.
Dla niektórych odbiorców tej historii to pewnie jeden z nielicznych kontaktów z książką (znam takich) i może ich to przekona do czytania dla przyjemności. A jeśli tak będzie to dla mnie oznacza, że Grey ma też jaśniejszą stronę ;)
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dom z dwiema wieżami

Ważna opowieść o ludzkich losach na bazie historii własnej rodziny. Niezwykle przenikliwa i wielu miejscach nieoczywista, mimo dobrze znanych faktów h...

zgłoś błąd zgłoś błąd