Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7626/el-james-pisze-kolejna-te-sama-powiesc

EL James pisze kolejną (tę samą) powieść!

2 wartościowy tekst

E. L. James przywiązała się do swojej debiutanckiej trylogii tak bardzo, że na jej podstawie pisze kolejną serię książek. Zmiana narracji z perspektywy kobiecej na męską to clou nowych powieści. Czytelnicy na całym świecie dowiedzieli się już dawno, o czym myślała Anastasia Steele podczas zbliżeń z Christianem. Teraz nadszedł czas na kolejną porcję przemyśleń bajecznie bogatego biznesmana.

Pierwsza część Greya miała zagraniczną premierę w dzień urodzin Christiana. a polską w dzień urodzin głównej bohaterki. Dla niezorientowanych urodziny Anastasii Steele przypadają 10 września i tego dnia autorka światowego bestsellera, udostępniła na facebookowym profilu dwie strony swojej najnowszej powieści, która prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku. Upubliczniony fragment to wewnętrzny dialog Christiana, czekającego w samochodzie pod nowym miejscem pracy Anastasii.

Z zapewnień autorki wynika, że kolejna książka pojawi się w 2017 roku. Oby przepisywanie, to znaczy, pisanie na nowo drugiego tomu zakończyło się zgodnie z planogramem, gdyż – jak można wywnioskowań z komentarzy pod postem – fani z całego świata czekają.

Dla tych, którzy zatęsknili za Romeem i Julią na miarę XXI wieku, dobra informacja! 10 lutego 2017 roku na ekrany kin wchodzi ekranizacja Ciemniejszej strony Greya. Będzie okazja, by przypomnieć sobie perspektywę Any, zanim w księgarniach pojawi się odsłona tej samej historii, widzianej oczami głównego bohatera.  


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 64  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2131
Olga
14-09-2016 11:58
Przywiązanie autorki do trylogii? Chyba do kasy raczej. :p
książek: 559
prawiepółnoc
14-09-2016 12:09
To takie odgrzewane kotlety, dla mnie bez sensu jest ciągnąć coś, co już było. Co pani James napisze po tej książce? Trylogia o dzieciach Greya i Any, byleby ciągnąć wątek w nieskończoność? :>
książek: 455
Dorota
14-09-2016 12:15
A niech sobie pisze, ja tego z pewnością nie kupię i nie przeczytam. Smutne jest tylko to, że istnieją ludzie dla których ten cykl jest arcydziełem literackim!!! To, że ktoś ma ubogie życie erotyczny i czyta takie pierdoły, jego sprawa. Ale ARCYDZIEŁO? Gdzie, w którym miejscu się zapytuję?
Dla mnie wybitnym osiągnięciem było dotrwanie do końca pierwszej części,nie wyrzucenie jej za okno i nie...
A niech sobie pisze, ja tego z pewnością nie kupię i nie przeczytam. Smutne jest tylko to, że istnieją ludzie dla których ten cykl jest arcydziełem literackim!!! To, że ktoś ma ubogie życie erotyczny i czyta takie pierdoły, jego sprawa. Ale ARCYDZIEŁO? Gdzie, w którym miejscu się zapytuję?
Dla mnie wybitnym osiągnięciem było dotrwanie do końca pierwszej części,nie wyrzucenie jej za okno i nie puszczenie pawia.
A po co kolejna część? No wiadomo, że dla kasy jaką zbierze dzięki milionom kur domowych, które popędzą czym prędzej do księgarni. ŻENADA.
pokaż więcej
książek: 537
Karolina
15-09-2016 09:15
Cóż, jesli ktoś nie lubi tego rodzaju literatury to po co po nią sięga??? Przeczytałam trylogię widzianą oczami Anastazji, Greya też przeczytałam i z chęcią przeczytam jeszcze raz tą historię widzianą oczami Christiana. Kto przeczytał tylko pierwszą część niech się nie wypowiada. Nie uważam by to było arcydzieło, te książki są dobre, wciągające... Myślę że jeszcze nie raz sięgnę po tę... Cóż, jesli ktoś nie lubi tego rodzaju literatury to po co po nią sięga??? Przeczytałam trylogię widzianą oczami Anastazji, Greya też przeczytałam i z chęcią przeczytam jeszcze raz tą historię widzianą oczami Christiana. Kto przeczytał tylko pierwszą część niech się nie wypowiada. Nie uważam by to było arcydzieło, te książki są dobre, wciągające... Myślę że jeszcze nie raz sięgnę po tę trylogię. Ciekawie się czytało i czekam na więcej 😊.
pokaż więcej
książek: 455
Dorota
15-09-2016 14:39
Przeczytałam pierwszą część ponieważ lubię mieć własne zdanie dotyczące książek, które robią furorę na rynku czytelniczym. Dlatego po nią sięgnęłam. Dlatego też jak najbardziej uważam, że mogę wypowiedzieć się w kwestii książki, tego jaka jest. To, że nie przeczytałam całej trylogii świadczy jedynie o tym jakie wrażenie pozostawiła po sobie część pierwsza. Wciągająca? Może pierwsze strony, do... Przeczytałam pierwszą część ponieważ lubię mieć własne zdanie dotyczące książek, które robią furorę na rynku czytelniczym. Dlatego po nią sięgnęłam. Dlatego też jak najbardziej uważam, że mogę wypowiedzieć się w kwestii książki, tego jaka jest. To, że nie przeczytałam całej trylogii świadczy jedynie o tym jakie wrażenie pozostawiła po sobie część pierwsza. Wciągająca? Może pierwsze strony, do momentu przedstawienia listy życzeń Greya pomyślałam, że to może całkiem fajny pomysł. Taki nietuzinkowy. Pomysł niestety nie wykorzystany kompletnie.
Zatem podsumowując: wciągająca? Dobra lektura? NIE, NIE, NIE.
Czy przeczytam kolejne książki? Broń Panie Boże!
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Behawiorysta

Długo zwlekałam z „zaprzyjaźnieniem się” z tym autorem. Niestety chyba jednak słusznie. Sięgnęłam po jego książki z czystej ciekawości – wszak ostatni...

zgłoś błąd zgłoś błąd