Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/3960/w-marcu-jak-w-garncu

W marcu jak w garncu

2 wartościowy tekst

Co miesiąc we współpracy z GfK Polonia Consumer Choices (Panel Książki GfK) przygotowujemy zestawienie bestsellerów. W marcu ranking wypadł wyjątkowo niejednorodnie.

Resortowe dzieci wypadły z rankingu, robiąc na szczycie listy miejsce dla kolejnej części perypetii Bridget Jones, która, jak dotąd, zbiera całkiem przychylne recenzje. Drugie miejsce zajęła książka Masa. O kobietach polskiej mafii, zaś w czołówce utrzymał się portret Beksińskich pióra Magdaleny Grzebałkowskiej. Nie jest również zaskoczeniem obecność długo wyczekiwanej antologii polskiego reportażu pod redakcją Mariusza Szczygła - co najwyżej może dziwić jej odległe miejsce w rankingu.

W zestawieniu znalazły się też dwa thrillery: Sześć lat później Cobena i kolejna powieść o Jacku Reacherze, Nigdy nie wracaj Childa, Inferno Dana Browna, kryminał Wołanie kukułki Roberta Galbraitha a.k.a. J. K. Rowling oraz szczypta polskiej fantastyki spod znaku inkwizytora Mordimera Madderina. Nie brak również wciąż obecnych na wielu listach bestsellerów Pięćdziesięciu twarzy Greya.

 Jak wygląda całe zestawienie, możecie sprawdzić tutaj


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 606  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 272
Weronika
24-02-2016 14:32
2 razy Regina Brett <3
książek: 664
Halistra
02-03-2017 13:42
Czy naprawdę ludzie kupują same romanse? Jeśli o mnie chodzi to w ogóle nie czytam tego gatunku. Wolę sf i fantasy, kryminał i horror. Może zrobić rankingi w osobnych kategoriach gatunkowych bo te zestawienia są kompletnie dla mnie bezużyteczne, a szkoda.
książek: 350
femmeNikita26
02-02-2018 16:39
Też nie przepadam za romansami, ale śledzę co czytają kobiety np. na forum wizaz.pl i faktycznie całkiem sporo Polek czyta romanse. Potem horrory i kryminały. To takie 3 najpopularniejsze kategorie książek wśród kobiet- czytelniczek w Polsce. Zresztą to samo wynika z badań czytelnictwa w Polsce.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2483
jatymyoni
19-02-2018 17:01
popieram podział na kategorie. Dla mnie ranking jest też kompletnie bezużyteczny. Raczej działa na mnie jak odstraszacz książek.
książek: 664
Halistra
13-06-2018 11:24
Mój ranking to - google. Wpisuję the best of ... kryminał, horror, fantasy... co tam kto lubi i potem sprawdzam tych autorów. Co to za jedni, jak oceniają ich inni, czytam o ich książkach i takie tam różne info, które zbieram. Dopiero potem idę do księgarni albo ściągam e-booka. W ten sposób doszłam do wniosku, że Joe Abercrombie to dla mnie najlepszy pisarz fantasy ever. Przeczytałam wszystko... Mój ranking to - google. Wpisuję the best of ... kryminał, horror, fantasy... co tam kto lubi i potem sprawdzam tych autorów. Co to za jedni, jak oceniają ich inni, czytam o ich książkach i takie tam różne info, które zbieram. Dopiero potem idę do księgarni albo ściągam e-booka. W ten sposób doszłam do wniosku, że Joe Abercrombie to dla mnie najlepszy pisarz fantasy ever. Przeczytałam wszystko co napisał i już mi go brakuje. Podobno skończył nową trylogię. Natychmiast w ciemno kupię. Mam jego wszystkie książki w domu. Oczywiście są też inni pisarze. Sprawdzam teraz Scotta Lyncha i na razie podoba mi się, ale to już nie to. Potem na tapetę wezmę Sandersona. Ponoć pisze malowniczo. Chcę to zobaczyć.
Tak wygląda mój sposób na rankingi.
pokaż więcej
książek: 26
Małgosia
15-07-2018 12:47
Rzeczywiście ilość sprzedanych egzemplarzy danego tytułu nie może być miarodajnym kryterium. Ludzie często kupują modne książki, wybierają modnych autorów bez względu na swoje upodobania literackie.
Dla mnie ważna jest opinia czytelników, którzy potrafią odnaleźć w tekście coś, co przykuje ich uwagę, sprawi, że zatrzymają się nad tekstem, wezmą głębszy oddech, a potem podzielą się swoimi...
Rzeczywiście ilość sprzedanych egzemplarzy danego tytułu nie może być miarodajnym kryterium. Ludzie często kupują modne książki, wybierają modnych autorów bez względu na swoje upodobania literackie.
Dla mnie ważna jest opinia czytelników, którzy potrafią odnaleźć w tekście coś, co przykuje ich uwagę, sprawi, że zatrzymają się nad tekstem, wezmą głębszy oddech, a potem podzielą się swoimi odczuciami. W końcu każdy ma inną wrażliwość, inne preferencje. I bardzo dobrze, bo dzięki temu zyskujemy ogląd książki z różnych perspektyw.
Podział na kategorie także ułatwia poruszanie się w labiryncie literatury.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Biel nocy

"Biel nocy" to świetny kryminał z dobrze zbudowanymi, realnymi postaciami i czającą się za rogiem tajemnicą. Niewielka, szetlandska osada sk...

zgłoś błąd zgłoś błąd