Nigdy nie wracaj

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
Never Go Back
Jack Reacher (tom 18)
kryminał, sensacja, thriller
Andrzej Szulc
Reacher sensacja akcja Andrzej Szulc

Po przeczytaniu książki i obejrzeniu filmu mam wrażenie, że to dwie inne pozycje. Nic dziwnego, że film nie podbił serc fanów Reachera.

Powtórzony schemat z "Poziomu śmierci" z podmianą policjantów na wojskowych.

WIĘCEJ:

Jack Reader i tyle w zasadzie to mówi wszystko. Dobrze się słucha, szczególnie w trasie. Ważne jest to, że książka trzyma poziom nie odstaje od innych w serii ani na plus ani na minus. Dałem jedną gwiazdkę mniej niż zwykle, bo jakoś wyjątkowo szybko zapomniałem o czym była:) Więc mniemam, że akcja była trochę mniej wciągająca niż zwykle.

Dobra i przyjemna rozrywka na każdą...

Reasumując czytało mi się bez 'WOW" pomysł fabuły średnio mnie zachwycił akcja mozolnie się rozkręca i ogólnie mało absorbująca cała ta historia ! Plusem jak zawsze jest sama postać Jacka!
Myślę że sześć gwiazdek idealnie odzwierciedla moją opinie :)

koronkowa wielopiętrowa akcja pełna zwrotów - jak ktoś lubi

Wielbicielom Jacka Reachera nie trzeba polecać tej książki, kolejna świetnie napisana książka.

Tematem jest śledztwo przeciwko wysokim oficerom armii, którym wydaje się, że jak dobrze się zorganizują to proceder, jakim się zajmują jest nie do ruszenia, a oni sami są nietykalni. Nie mają pojęcia, że moment, gdy Reacher przyjeżdża do swojej dawnej 110 jednostki żandarmerii na spotkanie i nie zastaje major Turner w swoim gabinecie, to początek ich końca. I to bez...

Książka, Książka i jeszcze raz Książka. Jeżeli ktoś ocenił tą część oglądając najpierw jak Tom Cruise (tak, bardzo podobny do głównego bohatera) poci próbując zagrać twardziela to wiele stracił. Tak właśnie zepsułem sobie Jednym strzałem- najpierw obejrzałem film a potem nijak nie mogłem się przełamać żeby sięgnąć po książkę i teraz bardzo tego żałuję.

To jedna z tych książek, które się czyta i odkłada na półkę, więcej do niej nie wracając. Można by to poczytać za wadę, ale te kilka godzin dostarczyło naprawdę wyśmienitej rozrywki, jednocześnie wyzwalając fale skrajnych emocji. Polecam wszystkim, którzy przy książce chcą się zrelaksować i nie zastanawiać się nad tym, co "autor miał na myśli".

Ta część przygód Jacka Reachera bardzo mi się podobała. Jakoś tutaj nie wystąpiły w nadmiarze cechy, które ja określam zwrotem "najmądrzejszy z całki wsi". Ba, momentami nawet przeciwnicy zdołają go przechytrzyć. Poza tym akcja wartka, bijatykami nie jesteśmy zbytnio epatowani, trochę może za mało spektakularne zakończenie, ale i tak uważam, ze to jedna z lepszych...

Dyskusje

1 274