Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11404/patronaty-tygodnia

Patronaty tygodnia

1 wartościowy tekst

Chociaż luty w serwisie upływa pod znakiem Plebiscytu Książka Roku 2018, to nie możemy zapomnieć o nowościach, zwłaszcza że w tym miesiącu na rynku pojawi się ich całkiem sporo. W tym tygodniu patronujemy powieści o Wrocławiu opanowanym przez zombie, poruszającej historii z czasów wojny, biografii Jarosława Iwaszkiewicza i powieści dla młodzieży spod znaku smoków i elfów.

Szczury Wrocławia. Kraty, Robert J. Szmidt (wyd. Insignis)

Gdzie kupić

10 sierpnia 1963. Epidemia czarnej ospy, po której Wrocław został objęty ścisłą kwarantanną, staje się preludium znacznie poważniejszych wydarzeń. W ciągu zaledwie kilku godzin milicja oraz wezwane na pomoc oddziały wojska tracą kontrolę nad mnożącymi się w zastraszającym tempie hordami nieumarłych. Z dnia na dzień upada stary porządek rzeczy.

Garstka ludzi próbuje znaleźć ocalenie za murami więzienia. Cena ich bezpieczeństwa jest wysoka – na wolność wydostają się najgorsi przestępcy, w tym wielu skazanych na śmierć morderców, którzy są najlepiej przystosowani do przetrwania w chaosie, jaki ogarnął miasto. Jednym z nich jest Fabian Sprycha, bezwzględny zabójca i kanibal, który zrobi wszystko, by ludzie mu podobni objęli władzę nad Wrocławiem.

„Szczury Wrocławia” to historia zmagań o kształt nowej rzeczywistości, w której drugi człowiek może okazać się gorszym wrogiem niż hordy zombie.

Stracony listJillian Cantor, tłumaczenie: Katarzyna Rosłan (wyd. Marginesy)

Gdzie kupić

Wzruszająca opowieść o miłości i przetrwaniu, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Austria, 1938.
Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Miłość, która zastaje Kristoffa wśród brutalnego chaosu wojny, każe mu znaleźć sposób, by ocalić ukochaną Elenę, a przy okazji i siebie.

Los Angeles, 1989.
Katie przechodzi trudny okres. Musiała umieścić swojego ojca w domu opieki i jest w trakcie rozwodu. W czasie porządków odkrywa kolekcję znaczków ojca, którą oddaje do wyceny, a filatelista Benjamin znajduje wśród nich niespotykany austriacki znaczek z czasów drugiej wojny światowej, naklejony na kopertę, zawierającą prawdopodobnie list miłosny. Katie i Benjamin wspólnie rozpoczynają poszukiwania, które odkryją przed nimi tragiczną historię miłości.

Upragniony syn IwaszkiewiczówWiesław Kępiński (wyd. Prószyński i S-ka)

Gdzie kupić

O Jarosławie Iwaszkiewiczu opowiada jego „syn”!

Wiesław Kępiński został osierocony jako 11-latek podczas powstania warszawskiego. W trakcie rzezi Woli 5 sierpnia 1944 roku zginęli jego rodzice i dwóch braci. Sam cudem ocalał. Tułał się dwa lata po Polsce, ale nikt nie miał warunków, żeby go przygarnąć. Po wojnie na apel redaktor Karoliny Beylin w „Expressie Wieczornym” reagują Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie, którzy w połowie lat 30. stracili nienarodzone dziecko. Iwaszkiewicz, odsunięty od wychowywania córek, bardzo chciał się spełnić w roli ojca, mając poczucie, że stracił syna. I tak 23 lutego 1947 roku biedny chłopak z robotniczej Woli staje się wychowankiem domu na Stawisku i świadkiem życia kulturalnego i intelektualnego ówczesnej Polski. W ten sposób dostaje drugie życie, co staje się wielkim szczęściem, ale i wielkim wyzwaniem.

Bo czy mógł przypuszczać, że dane mu będzie siadać do stołu z Julianem Tuwimem, przyjmować wraz z gospodarzami belgijską królową Elżbietę i odbywać długie podróże z Jarosławem Iwaszkiewiczem po Polsce.

Jarosław Iwaszkiewicz pisał do niego: „kiedyś napiszesz pamiętnik o Stawisku, który będzie materiałem do mojej biografii! I to pierwszorzędnym”. Tak powstały te wspomnienia.

Pan. Ukryte insygnia króla elfówSandra Regnier, tłumaczenie: Anna Bień (wyd. Adamada)

Gdzie kupić

Felicity ma coraz więcej proroczych wizji i snów. Napięcie między zwaśnionymi królestwami smoków i elfów bezustannie rośnie. Czy zagubione królewskie insygnia wreszcie się odnajdą?

Komu można będzie zaufać, a kogo należy się wystrzegać i bać?

Czy Felicity i Lee będą razem?

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 7  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 692
Yevoni
04-02-2019 11:53
Tyle książek a tak mało czasu!
Czekałam bardzo na Szczury Wrocławia - Kraty. Teraz można od ręki przeczytać całość. :)
W ogóle jest spora różnica w objętości i czcionce w porównaniu do 1 i 2 części.
książek: 222
Mateusz
04-02-2019 12:37
W treści również. Wszystko zmienia się na plus w drugiej części.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 450
LetMeRead
04-02-2019 14:53
Może "Upragniony syn Iwaszkiewiczów"?
książek: 1668
Deutschland91
04-02-2019 15:41
Zainteresowała mnie jedynie książka Stracony list Stracony list
książek: 626
ina71
04-02-2019 15:52
Upragniony syn Iwaszkiewiczów Upragniony syn Iwaszkiewiczów już wrzuciłam na półkę "Chcę przeczytać".
książek: 3828
Aksamitt
05-02-2019 17:18
Pomyślałam już wcześniej o Straconym liście, a teraz rozważam nad Upragnionym synem Iwaszkiewiczów. A nawet więcej. Zainteresowała mnie cała historia, o której posiadam mgliste pojęcie:)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ucho Igielne

O czasie i życiu. „Człowiek odkrywając swoją obecność na świecie, jeszcze się wszystkiemu dziwi, a zdziwienie to korzeń pamięci. Niestety, wraz z lat...

zgłoś błąd zgłoś błąd