Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11196/andre-aciman-napisze-sequel-ksiazki-tamte-dni-tamte-noce

André Aciman napisze sequel książki „Tamte dni, tamte noce”

8 wartościowy tekst

„Chciałbym, żeby powstała druga część „Tamtych dni, tamtych nocy”. Właściwie już ją piszę”. André Aciman idzie w ślady Maragret Atwood i zapowiada sequel swojej książki. W marcu reżyser zapowiedział również filmową kontynuację losów Elia i Olivera.

Tamte dni, tamte noce były powieściowym debiutem Acimana, który pojawił się w księgarniach w 2007 roku. Jednak największą sławę przyniosła mu ekranizacja tej książki. Film był nominowany do Oscara w aż czterech kategoriach (ostatecznie otrzymał statuetkę za scenariusz, która powędrowała do Jamesa Ivory'ego). W marcu reżyser Luca Guadagnino zapowiedział, że powstanie filmowy sequel.

Dla tych, którzy myśleli, że historia Elia i Olivera została zakończona, mamy niespodziankę. André Aciman, podobnie jak Margaret Atwood, zapowiedział powstanie książkowego sequela. Tą informacją podzielił się ze swoimi fanami na Twitterze.

Ta wiadomość wzbudziła w fanach niemałą konsternację. Tuż po ogłoszeniu filmowej kontynuacji autor oświadczył, że jest przeciwny takiemu zabiegowi. Podobne zdanie miał nagrodzony Oscarem scenarzysta.

André wyśmiał ten pomysł.  A nie mogę napisać scenariusza do drugiej części filmu bez niego. W końcu to jego bohaterowie i jego opowieść – powiedział James Ivory w rozmowie dla magazynu „Film Stage”.

Pojawiły się głosy, że Aciman nie chciał, aby cała historia była kontynuowana bez niego. Nie wiadomo też, czy reżyser będzie chciał skorzystać z książkowej powieści Acimana. Istnieje możliwość powstania dwóch różnych od siebie sequeli – filmowego i książkowego.

W Polsce książka „Tamte dni, tamte noce” ukazała się w styczniu 2018 roku nakładem wydawnictwa Poradnia K. 28 lstopada premierę miała nowa książka Acimana Osiem białych nocy, która pojawiła się na rynku dzięki wydawnictwu W.A.B.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
05-12-2018 16:02
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 692
Aneta
06-12-2018 15:21
Kiedy usłyszałam tę wiadomość jakiś czas temu, byłam skonsternowana. Ten kto czytał książkę, wie, że praktycznie nie ma już nic do opowiedzenia, więc wcale nie dziwiłam się autorowi, że wyśmiał ten pomysł.
Filmowcy napalili się jak idioci, bo nie spodziewali się, że film odniesie taki sukces, dlatego z dziką rozkoszą nakręcą kontynuację. Wiadomo już, że aktorzy Armie Hammer i Timothee...
Kiedy usłyszałam tę wiadomość jakiś czas temu, byłam skonsternowana. Ten kto czytał książkę, wie, że praktycznie nie ma już nic do opowiedzenia, więc wcale nie dziwiłam się autorowi, że wyśmiał ten pomysł.
Filmowcy napalili się jak idioci, bo nie spodziewali się, że film odniesie taki sukces, dlatego z dziką rozkoszą nakręcą kontynuację. Wiadomo już, że aktorzy Armie Hammer i Timothee Chalamet zagrają w sequelu.
pokaż więcej
książek: 780
Ezra
09-12-2018 10:51
Warto zauważyć, iż André Aciman nie pozostaje nieprzychylny idei kontynuacji powieści, jako że sam tworzy jej sequel, lecz ekranizacji tejże. Krytykując filmowców za chęć wykorzystania historii Olivera i Elio do dalszych produkcji, odgórnie krytykujemy za nadmienioną również autora.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 881
MikaNeko
06-12-2018 15:22
Trochę się cieszę, trochę się boję..
książek: 140
Agnesto
08-12-2018 09:57
przychylam się do obaw MikaNeko.... może być albo bardzo dobrze, albo bardzo źle, nie ma tu pośredniej drogi
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Fenomen

POWIEŚĆ FENOMENALNA The Schimmer - wydana w 2009 roku powieść kanadyjsko-amerykańskiego pisarza Davida Morrella. + Fenomen jest powieścią, o której...

zgłoś błąd zgłoś błąd