Ania

Profil użytkownika: Ania

Tarnowskie Góry Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 3 lata temu
176
Przeczytanych
książek
230
Książek
w biblioteczce
90
Opinii
364
Polubień
opinii
Tarnowskie Góry Kobieta
Dodane| 1 ksiązkę
Gdybym miała siebie opisać w trzech słowach, napisałabym: mentalnie ruda, miła, szalona. Wiem, że pierwsze dwa ze sobą nie współgrają, ale ze smakiem i gustem się nie dyskutuje. Jestem szczęśliwą posiadaczką psiaka, mnóstwa książek i ukochanego aparatu fotograficznego, z którym wiążę moją przyszłość, prawie jak z mężem. Zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku: www.facebook.com/akostorzphotography oraz oglądania zdjęć na www.akostorz.photoblog.pl :)

Opinie


Na półkach: ,

Dave Kerpen to specjalista od relacji międzyludzkich. Co prawda na każdym kroku powtarza, że jeszcze lepsza od niego jest jego żona Carrie, ale Dobre relacje – klucz do sukcesu. Jak współcześnie zjednywać sobie ludzi przekonały mnie do siebie na tyle, że śmiem twierdzić, iż obydwoje są specjalistami w tej dziedzinie.



Dobre relacje – klucz do sukcesu. Jak współcześnie zjednywać sobie ludzi to książka, która ukazała się na amerykańskim rynku w 2016 roku. Podbiła światowe listy bestsellerów, a jej autor udziela się także na łamach New York Timesa. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa OnePress w 2017 roku i również wskoczyła na szczyty naszych ojczystych topów.

Co znajdziemy w Dobrych relacjach?
Być może nie każda książka jest pozycją wartą przeczytania. W Dobrych relacjach znajdziemy przede wszystkim anegdotki i opowiastki o sytuacjach, które dotknęły autora, ale z każdej z nich płynie jakiś morał. Sam autor już we wstępie informuje, że w tej publikacji znajdziemy 53 krótkie lekcje o tym, jak obchodzić się z ludźmi.

Relacje międzyludzkie nie są najlżejszym tematem do poruszenia – szczególnie w poradnikach. Kerpen podjął jednak wyzwanie i… wyszedł z niego zwycięsko! Jego przystępny język, tłumaczenie problemu w prosty sposób i FAST KROKI (ang. First Action Steps to Take – Kroki Radykalnej Optymalizacji Komunikacji Interpersonalnej) dają nam poczucie, że możemy się jednak dogadywać z ludźmi lepiej.

Na końcu książki jest także test do wykonania. Autor zachęca do wypełnienia go już na samym początku czytania, aby dowiedzieć się, jakim typem osobowości jesteśmy. Ma to nam pomóc zrozumieć naszą mentalność i to, jakie według owego schematu osobościowego mamy predyspozycje do tego, aby porozumiewać się z innymi. Znajdziemy tam także Dodatek B, w którym to autor przedstawia swoje ulubione cytaty – motywacyjne i inne.

Czy to aby na pewno działa?
Oprócz zwykłych porad, które mógłby nam dać każdy, autor bestsellera dodatkowo udziela nam informacji typowo psychologicznych. Jeśli więc ktoś ma ochotę dowiedzieć się, czym jest mirroring czy walidacja, to jest to książka dla niego. Pewnie żadnego psychologa czy kogoś, kto dba o dobre relacje z ludźmi, te dwie techniki nie zadziwią, mnie natomiast lekko „oświeciły”.

Czy jest to książka wartościowa? W jakimś sensie na pewno. Autor wielokrotnie przypomina o tym, aby wejść na jego stronę (no bo jakże inaczej!), stosuje triki typu „mogliście to przeczytać w mojej poprzedniej książce”, ale nie jest to najgorsze. Tak naprawdę wiedzę, którą Kerpen zawarł w Dobrych relacjach, można było streścić na dwudziestu stronach A4, a anegdotki z jego życia zostawić z boku. Jeśli jednak interesują was, moi drodzy czytelnicy, zagadnienia związane z biznesem, relacjami albo jakimś pokrewnym tematem, to zachęcam do przeczytania tej książki.

Dodatkowo powiem, że sam autor odpisał mi na portalu LinkedIn, gdy wysłałam do niego wiadomość, że aktualnie czytam jego książkę

Dave Kerpen to specjalista od relacji międzyludzkich. Co prawda na każdym kroku powtarza, że jeszcze lepsza od niego jest jego żona Carrie, ale Dobre relacje – klucz do sukcesu. Jak współcześnie zjednywać sobie ludzi przekonały mnie do siebie na tyle, że śmiem twierdzić, iż obydwoje są specjalistami w tej dziedzinie.



Dobre relacje – klucz do sukcesu. Jak współcześnie...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Izabella Wentz to doktor farmacji, która postanowiła oprzeć swoją misję życiową o chorobę Hashimoto. Czy jej się to udało i dlaczego Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie jest wspaniałą książką?

Wydawnictwo Otwarte już jakiś czas temu wypuściło na rynek książkę Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie. Sama cierpię na chorobę Hashimoto i wiem, jak ciężko czasami z nią żyć, dlatego też sięgnęłam po tę pozycję. Wieczne zmęczenie, brak ochoty na cokolwiek, powiązane z atakiem autoimmunologicznym organizmu infekcje – to tylko część powiązanych z chorobą Hashimoto objawów.

Autorka książki w bardzo sprawny i przystępny sposób pokazuje nam, że z Hashimoto da się żyć i całkiem nieźle czuć. To właśnie ona stworzyła autorski program leczenia przewlekłego zapalenia tarczycy u Źródła. Jednak co ciekawego możemy wyczytać w samej książce?



Farmaceutka porusza wiele zagadnień dotyczących Hashimoto. Przechodzimy od przedstawienia, czym jest choroba i dlaczego powstaje, poprzez jej stadia, wyjaśnienie dlaczego mogliśmy zachorować. Następnie przechodzimy do tzw. Planów podstawowych, czyli Planu wsparcia wątroby, Planu odnowy nadnerczy oraz Planu równowagi jelitowej. Według autorki i różnych wyników badań z całego świata to właśnie te trzy organy wpływają najbardziej na reakcje autoimmunologiczne w naszym organizmie.

Dietą w chorobę
Wentz proponuje zatem trzy diety, do których powinniśmy się stosować po kolei przez minimum 30-90 dni. Wprowadzenie danego rodzaju diety u niektórych jej pacjentów wykluczyło pewne objawy, dzięki którym poczuli się lepiej. Ja również wypróbowałam te diety i powiem jedno – może i one działają przy dłuższym czasie ich stosowania, niestety żadna z nich w ciągu 30 dni nie poprawiła mojego samopoczucia.

W Planach znajdziemy m.in. wykluczenie z diety glutenu czy laktozy, które mogą powodować nadwrażliwość pokarmową; parę przepisów właśnie z wykorzystaniem jedynych składników, które nam nie zaszkodzą. Oczywiście Wentz wcale nie twierdzi, iż leczenie farmakologiczne nie jest potrzebne. Jest zdania, że dobrze dobrane leki w połączeniu z jej Planami podstawowymi czy też Planami zaawansowanymi są drogą do zdrowia. Widać zatem, iż nie jest ona totalnie oderwana od ziemi.



W kolejnych częściach książki odnajdziemy także wyjaśnienie, dlaczego mogliśmy zachorować na chorobę Hashimoto (m.in. infekcje, zatrucia metalami ciężkimi czy nawet trauma!). Polka podaje także rozwiązania dla każdego przypadku, chociaż sama podkreśla, że w każdym przypadku potrzebna jest pomoc specjalisty z danej dziedziny!

Książka też dla lekarzy
Pani Izabella pisze językiem przystępnym dla każdego. Mimo iż jej książka jest z gatunku tych bardziej medycznych, to terminy wyjaśnione są w bardzo prosty sposób i każdy będzie w stanie je zrozumieć. Dodatkowo jestem zdania, iż książka jest wydana w bardzo fajnej formie graficznej, która ułatwia czytanie i dawkowanie sobie informacji tak bardzo potrzebnych do uświadomienia sobie, z czym się tak naprawdę żyje.

Nie znalazłam ani jednej złej cechy tej pozycji, dlatego w skali 1-5 daję jej najwyższą notę. Poleciłabym tę książkę każdemu, kto choruje na Hashimoto, ale także lekarzom medycyny konwencjonalnej, którzy ograniczają się jedynie do przepisywania hormonu na receptę i na tym kończą leczenie osób cierpiących na tę chorobę. Radzę jednak nie spieszyć się z czytaniem Hashimoto; autorka zawarła w swojej książce mnóstwo ściśniętych i skondensowanych informacji, warto zatem dawkować je sobie i przyswajać ze zrozumieniem.

Izabella Wentz to doktor farmacji, która postanowiła oprzeć swoją misję życiową o chorobę Hashimoto. Czy jej się to udało i dlaczego Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie jest wspaniałą książką?

Wydawnictwo Otwarte już jakiś czas temu wypuściło na rynek książkę Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie. Sama cierpię na chorobę...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Koma Wojciech Chmielarz, Katarzyna Zyskowska
Ocena 6,5
Koma Wojciech Chmielarz,...

Na półkach: ,

Koma. To słowo może kojarzyć się z zespołem, z językiem pisanym – jako przecinek, a także z medycznym określeniem śpiączki.
To już druga książka o takim temacie w bardzo niedługim czasie, którą przeczytałam. Jak tym razem odnoszę się do śpiączki, z którą Koma… tak naprawdę nie ma nic wspólnego?

Na okładce znajdujemy opis „Współczesna historia Romea i Julii, miłość i zbrodnia osadzona w małomiasteczkowych realiach, inspirowana najwspanialszą historią wszech czasów.” SERIO?!
Koma to książka z gatunku tych bardziej romantycznych, niźli kryminałów. Wszystko zaczyna się niewinnie – burmistrz miasteczka trafia do szpitala na płukanie żołądka po próbie samobójczej. Ale czy aby na pewno?
Historia prowadzona jest trójtorowo. W książce znajdziemy rozdziały pisane z perspektywy głównej bohaterki – Ewy Kapicy, ale także jej męża Szymona oraz jej kochanka Charliego. Możemy zauważyć, iż w niektórych rozdziałach wypowiedzi bohaterów – pisane z innej perspektywy – są słowo w słowo „zerżnięte” z poprzedniego rozdziału. Nie wiem w jakim celu został taki copy-paste zastosowany (to pytanie do autora), natomiast wcale nie poprawia to wizerunku książki.
Bohaterom także czegoś brakuje. No dobra, jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wycinki z życia każdego z bohaterów, ale ich portret psychologiczny nie jest w ogóle rozbudowany. Ot, to co oni czują, musimy wyczytać z ich wypowiedzi, bądź naprawdę kiepskiej narracji. Hello, co się stało z potoczystą polszczyzną, w której mamy tyle wyrazów, a cały czas tak naprawdę używamy tych samych. W dodatku – w literaturze i słowie pisanym?

Jeżeli miałabym oceniać fabułę, to tak, jest dobra, jednakże w zupełnie inny sposób skonstruowałabym samą formę książki. Niestety tak broszurowe wydanie, bez wyraźnych szczegółów i wstępu do sytuacji dla czytelnika, nie jest zbyt wyrafinowaną lekturą. Choć być może o to autorom chodziło?
Akcja jest, jaka jest. Ni to nudzi, ni to nie nudzi. W momentach da się zasnąć (w szczególności właśnie w tych, kiedy widzimy skopiowane wypowiedzi), ale lektura także potrafi wciągnąć. Nie oceniam, dlaczego właśnie tak skonstruowano fabułę i akcję, ale mówię stanowcze nie temu, aby tego typu książki lądowały na półkach księgarń jako bestsellery.

Osobiście nie polecam tej książki nikomu, nawet osobie, której się bardzo mocno nudzi. Jest dużo więcej bardziej ambitnych i lepiej napisanych dzieł, nawet jeśli chodzi o nowości.

Koma. To słowo może kojarzyć się z zespołem, z językiem pisanym – jako przecinek, a także z medycznym określeniem śpiączki.
To już druga książka o takim temacie w bardzo niedługim czasie, którą przeczytałam. Jak tym razem odnoszę się do śpiączki, z którą Koma… tak naprawdę nie ma nic wspólnego?

Na okładce znajdujemy opis „Współczesna historia Romea i Julii, miłość i...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Ania Kostorz

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [5]

Remigiusz Mróz
Ocena książek:
7,1 / 10
68 książek
14 cykli
6463 fanów
Haruki Murakami
Ocena książek:
7,2 / 10
45 książek
4 cykle
4239 fanów
Gabriel García Márquez
Ocena książek:
7,0 / 10
38 książek
2 cykle
Pisze książki z:
1834 fanów
Piotr C. Pokolenie Ikea Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
176
książek
Średnio w roku
przeczytane
12
książek
Opinie były
pomocne
364
razy
W sumie
wystawione
169
ocen ze średnią 7,0

Spędzone
na czytaniu
891
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
10
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]