Poznańskie Targi Książki już w ten weekend

LubimyCzytać
27.02.2019

Trzy dni wypełnione rozmowami o książkach, przeglądaniem najnowszych publikacji i spotkaniami z ulubionymi pisarzami – tak dzięki Poznańskim Targom Książki zapowiada się najbliższy weekend. Ważną ich częścią będzie też wielka wymiana „Z półki na półkę”, którą mamy przyjemność dla was organizować.

Poznańskie Targi Książki to impreza, która związana jest z Poznańskimi Targami Książki Naukowej i Popularnonaukowej oraz Targami Pegazik (Poznańskimi Spotkaniami Targowymi – Książką dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców). Szykuje się więc wydarzenie, którego nie mogą ominąć ani dorośli, ani mali czytelnicy. Wizyta w Poznaniu powinna być też obowiązkowa dla tych, którzy są związani z edukacją – wraz z Poznańskimi Targami Książki odbędą się bowiem największe w Polsce Targi Edukacyjne, na których swoją ofertę zaprezentują szkoły i instytucje oświatowe różnych szczebli. Program wydarzenia jest więc bardzo bogaty. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wielka wymiana książek „Z półki na półkę”

Przede wszystkim namawiamy was, abyście wzięli udział w wielkiej wymianie książek „Z półki na półkę”. Zasady są proste – jeżeli macie w domu książki, które już przeczytaliście i do których nie będziecie wracać, albo takie, które nie trafiły w wasz gust, możecie je wymienić na inne (przynieście ze sobą maksymalnie pięć egzemplarzy). Wśród tytułów znajdziecie sporo gorących nowości – publikacje przekazały na ten cel takie wydawnictwa, jak Czwarta Strona, FILIA, Media Rodzina, wydawnictwa z grupy Publicat (Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Książnica) oraz Dom Wydawniczy REBIS. Bardzo dziękujemy za ich wsparcie! Lubimyczytać.pl również przekazuje książki z własnych pokaźnych zbiorów, a takie wymiany organizujemy na największych imprezach książkowych w Polsce cyklicznie.

Spotykamy się w sobotę 2 marca o godzinie 16.00 w sali G+H, pawilon nr 7 (MTP). Więcej informacji o wymianie znajdziecie na wydarzeniu na portalu Facebook – tutaj.

Oczywiście atrakcji przewidziano o wiele więcej. Wybraliśmy dla was kilka punktów programu, których nie można ominąć. Zachęcamy do spotkania autorskiego z Emilią Dziubak (piątek 1.03, godz. 11.00-13.00). Wyobraźnia tej ilustratorki zachwyca – tworzone przez nią fantastyczne światy sprawią, że wzbogacane w ten sposób lektury na długo zapiszą się w pamięci małych moli książkowych. Pisarz, fotograf i reporter, ale jeśli byliście na jakimkolwiek wydarzeniu, na który był zaproszony, to dobrze wiecie, że jest również doskonałym gawędziarzem i prawdziwą duszą towarzystwa. Mowa o Filipie Springerze – na spotkanie z nim warto wybrać się wcześniej, bo potem mogą być tłumy (piątek 1.03, godz. 13.00-14.30)!.

Fani podróży – także tych odbywanych na kartach książek – nie mogą z kolei ominąć spotkania z Iloną Wiśniewską (sobota 2.03, 10.30-12.00) oraz wydarzenia „Kierunek: Północ!”, na którym dr Przemysław Czarnecki będzie rozmawiać z Natalią Kołaczek oraz Maciejem Brenczem (sobota 2.03, 15.00-16.00). Ci, którzy lubią powieści z dreszczykiem, zajmą miejsca na widowni podczas rozmowy Miry Białkowskiej, Magdaleny Ludwiczak, Jolanty Bartoś i Katarzyny Janus, opatrzonej tytułem „Romantycznie i kryminalnie” (niedziela 3.03, 10.30-11.30). Niewątpliwie jednym z ciekawszych wydarzeń Targów będzie też wizyta w Polsce sir Dermota Turinga (bratanka słynnego kryptologa Alana Turinga), połączone z premierą jego książki „X,Y,Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy” (piątek 1.03, 16.00-18.00). Gratką dla czytelników będzie również możliwość zamienienia kilku słów czy poproszenia o autograf ulubionych twórców – należy ich szukać na licznych stoiskach wydawców w pawilonie nr 7. Wśród nich znajdziemy wielu pisarzy, ilustratorów czy tłumaczy.

Godziny otwarcia Poznańskich Targów Książki

1.03.2019, piątek 10.00-18.00

2.03.2019, sobota 10.00-18.00

3.03.2019, niedziela 10.00-16.00

Lokalizacja

Międzynarodowe Targi Poznańskie, wejście zachodnie od ulicy Śniadeckich, pawilony nr 7, 7A, 8, 8A.

Program

Z pełnym programem imprezy możecie zapoznać się tutaj.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
3008
4
27.02.2019 15:58

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd