Mopsik, który chciał zostać gwiazdą

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać gwiazdą Bella Swift
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać gwiazdą
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 6) literatura dziecięca
Ewa Kleszcz

Wyróżniona opinia i

Mopsik, który chciał zostać gwiazdą

przeczytanych książek 794 napisanych opinii 792

Bardzo z córcią lubimy książeczki z serii o mopsiku Peggy. Miło zawsze wspólnie spędzamy czas podczas lektury. Książka i dla małych i dla dużych.

Fajna, miła książeczka dla młodszych dzieciaków.

Fajna, miła książeczka dla młodszych dzieciaków.

Ta seria nigdy nie dostanie innej oceny ode mnie, a przynajmneij mam taką nadzieję :) Mopsik w dalszym ciągu fenomenalny.

Seria z mopsem Peggy to jedna z naszych ulubionych. Polubilysmy bohaterów do tego stopnia że każdy kolejny tom to jak spotkanie że znajomymi:). Co prawda jedno z rozwiązań fabularnych w tym tomie jest takie od czapy totalnie i nam się nie podobało ale sama Peggy i Jej przygody są urocze. Z pewnością przeczytamy kolejny tom

Po książki z tej serii sięgamy w ciemno! Uwielbiamy Peggy i jej rodzinkę :) z przyjemnością zasiadamy do każdej kolejnej książki zastanawiając się co tym razem wymyśli niesforny piesek.

Szkolne koło teatralne przygotowuje się do wystawienia sztuki Piotruś Pan. Fin i tata angażują się w przygotowanie dekoracji, a Chloe dostaje rolę Wandy. Ćwiczenie roli nie należy do najłatwiejszych, rodzina bardzo wspiera dziewczynkę, Peggy też chciałaby pomóc, na razie jednak czuje się odsunięta na drugi plan i brakuje jej czasu spędzonego z przyjaciółką.

Nanę ma zagrać prawdziwy pies, dlatego Peggy również bierze udział w castingu. Sala gimnastyczna pełna rozszczekanych psów? To nie może skończyć się zbyt dobrze ;) wybuch śmiechu gwarantowany.

Peggy ma jednak szansę na zostanie gwiazdą. Zostaje zauważona przez producentów programu "Popularne pupile" i występuje w paśmie śniadaniowym. Suczka odkrywa że nie wszystko co widać na ekranie ma odbicie w rzeczywistości. Nagranie z Peggy w roli głównej staje się hitem w internecie. Piesek staje się rozpoznawalny, ale czy to na pewno sama przyjemność?

Sława ma również ciemną stronę i to właśnie odkrywa Peggy. Cenniejszą lekcją jest jednak to że na rodzinę zawsze można liczyć. Podobnie jak we wcześniejszych częściach nie brakuje tutaj rodzinnego ciepła, przyjaźni i pysznych muffinek mamy. To historia którą najlepiej czytać razem, ja takie rodzinne czytanie uwielbiam, bo wspólne chwile są bezcenne.

Polecamy Wam Peggy w nowej gwiazdorskiej odsłonie.

"Mopsik, który chciał zostać gwiazdą" to szósty tom cyklu o rezolutnej suczce Peggy, która ma talent do pakowania się w ciekawe przygody.

Tym razem Peggy marzy o karierze gwiazdy. Próbuje swoich sił na scenie w przesłuchaniu do roli Nany w inscenizacji "Piotrusia Pana", w której grą także Chloe.

Niestety, psią rolę otrzymuje ktoś inny, a i czas spędzany z Chloe mocno się ograniczył, bo dziewczynka mnóstwo czasu spędza teraz ćwicząc swoje kwestie oraz na próbach.

Tymczasem zabawny filmik z Peggy w roli kelnerki ściąga na suczkę nieoczekiwaną sławę i zapewnia jej zaproszenie do ... telewizji!

Jak wypadnie Peggy? Czy występ przyniesie jej sławę? I jak Chloe poradzi sobie z tremą na scenie? Tego wszystkiego dowiecie się podczas lektury tej uroczej opowieści.

Niestety, psią rolę otrzymuje ktoś inny, a i czas spędzany z Chloe mocno się...

Chociaż już od dawna nie mamy psa, a mamy dwa niesforne koty, a może niedługo rodzinka kocia się powiększy, to chętnie czytamy historię związane z pieskami. A jeżeli do tego dochodzi słodki mops i opowieść skierowana w stronę młodszej strony czytelniczej, to musi być to udana historyjka.
Hej, witamy Was serdecznie i zapraszamy na recenzje kolejnej książeczki dla dzieci. Tym razem, będzie to opowieść dla trochę starszych dzieci, którym z pewnością przypadnie im do gustu. Zapraszamy na recenzje książeczki "Mopsik, który chciał zostać gwiazdą" od Belli Swift oraz Wydawnictwa Wilga.
"Tymczasem Peggy wpadła na świetny pomysł." Może i ja mogłabym zostać dzielnym psem stróżującym jak Samson i wystąpić w telewizji", pomyślała. "
Peggy to mops pewnej rodziny. Pewnego dnia wpada na pomysł, żeby zostać gwiazdą i dostać się do sławnego show w telewizji. A później gdy czuje się osamotniona, gdy jej właścicielka nie ma czasu dla niej z powodu pewnego przedstawienia, decyduje się również wystąpić w tymże przedstawieniu. Jak poradzi sobie mała Peggy? Czy zostanie gwiazdą?
Kochani chociaż mops Peggy to znana serii, my czytałyśmy tylko jak na razie jedną książeczkę, jednak nie martwcie się wszystkie postacie są przedstawione i można ją czytać jako osobną część.
Jak już wspominałyśmy jest to powieść dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, jest ona dlatego dłuższą historią, według nas jest bardzo dobrym sposobem na naukę powtarzania czytania dłuższych tekstów oraz naukę wielu ciekawych i interesujących zachowań czy podejmowania decyzji, o których wam zaraz opowiemy.
Książka uczy przede wszystkim tego, by nasze dziecko nauczyło się, że warto spełniać swoje marzenia. Przynajmniej warto spróbować, że nie należy bać się świata, a brnąć w niego. Uczy jednak również tego, że nie zawsze się ma się to czego chce, a sława może nie być wcale taka przyjemna jak się wydaje. Opowieść skłania się również ku temu, że warto doceniać to co się ma wokół siebie, na przykład kochającą rodzinę i że opłaca się doceniać małe momenty i chwilę, bo są to nasze najciemniejsze skarby.
Historia o mopsiku to cudownie lekka książeczka dla wszystkich małych miłośników zwierzaków. Ta opowieść jest tak prawdziwa, że wydaje się, że Peggy jest realnym członkiem rodziny, to znaczy prawdziwym człowiekiem, a nie psem. Co daje poczucie, że bardziej chce się ją czytać. Książka porusza ważne tematy, dotyczące na przykład przegranej i w jaki sposób zareagować, jak sobie po niej poradzić.
Wydaje nam się, że maluchy dzięki tej książeczce poznają także, że należy dbać o swoje zwierzątka, że one też mają swoje potrzeby i swoje zachowania.
Każde dziecko powinno ją znać!
Na stronach w książce znajdują się dosyć duże litery, które ułatwiają czytanie i oczywiście sprawiają, że opowieść nie jest nudna. Dodatkowo co jakiś czas pojawiają się śliczne rysunki, które ukazują daną sytuację w historii. Jak dla nas zabrakło trochę koloru, szaro czarne rysunki są trochę smutne, jednak nadrabiają swoją szczegółowością.
Nam książeczka bardzo się podobała i chętnie przeczytamy naszej Julce resztę tej serii. Czytajcie! Miłego dnia :)

Chloe ma zagrać w szkolnym przedstawieniu, z czego bardzo się cieszy. Przed nią wiele godzin nauki tekstu i prób, co nie bardzo zadowala Peggy. Teraz dziewczynka nie ma wiele czasu na wspólną zabawę czy też długie spacery. Mopsik stwierdza, że też zostanie gwiazdą i ma już nawet pewien plan. Jaki? Czy się powiedzie?

To nasze kolejne spotkanie z bohaterami z książki, z czego bardzo się cieszymy. Ta seria skradła nasze serca. Historia, jaką poznaliśmy tym razem, była ciekawa, momentami zabawna i zdecydowanie wciągająca małego czytelnika.

Głównym bohaterem jest Mopsik Peggy, który jest po prostu uroczy. Jego nie da się nie lubić.

Tekst jest nie tylko ciekawy, ale również zrozumiały, a przy tym napisany większą czcionką. Sprawia to, że doskonale zda egzamin dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem.

Ilustracje są ładne, ciekawe, czarno – białe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Mopsik, który chciał zostać gwiazdą” to ciekawa i wciągająca historia z uroczą bohaterką-Mopsikiem Peggy. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/03/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-mopsik.html

To nasze kolejne spotkanie z bohaterami z książki, z...

Tym razem Bella Swift w książce „Mopsik, który chciał zostać gwiazdą” zaprasza nas do udziału w szkolnym przedstawieniu Piotruś Pan, w którym to Chloe dostaje rolę Wandy. Dziewczynka jest tak bardzo pochłonięta przygotowaniami do występu, że zapomina o codziennych zabawach z Peggy. Mopsik obserwując poczynania Chloe pragnie otrzymać rolę Nany i towarzyszyć przyjaciółce na próbach. Czy ten plan ma szansę na powodzenie?? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na kartach książki…

To niezwykle ciepła ale też pełna humoru opowieść o losach pieska, którego marzeniem jest zagranie w przedstawieniu.

Niesamowita historia która ukazuje jak ważna jest rodzina i jej bliskość, ale też zwraca uwagę na to, aby w każdej sytuacji być sobą. Nie udawać i nie naśladować nikogo, gdyż z tego mogą wyniknąć tylko dodatkowe kłopoty. Książka skierowana głównie do młodszych dzieci, jednak jej przesłanie z pewnością trafi także do starszych czytelników.

Czcionka w książce jest większa dzięki czemu dzieci rozpoczynające przygodę z samodzielnym czytaniem będą usatysfakcjonowane, a czarno – białe ilustracje niesamowicie rozwijają wyobraźnię młodego czytelnika.

Polecamy całym sercem i oczywiście czekamy na kolejne tomy przygód Mopsika…

Peggy to mopsik, który do rodziny Chloe, Ruby i Finna trafił ze schroniska. Jego opiekunką jest Chloe. I choć piesek kocha wszystkich członków rodziny, to każdej nocy śpi w łóżku dziewczynki i to dla niej zrobiłby wszystko. Tym razem stanie się gwiazdą…

W szkole podstawowej, do której uczęszcza Ruby i Chloe, jest przygotowywane przedstawienie pt. „Piotruś Pan”. Chloe i jej przyjaciółki otrzymują role. Dziewczynka ma mało czasu dla swojego psiaka, bo uczy się tekstu i po szkole chodzi na próby. Peggy czuje się bardzo samotna i kiedy dowiaduje się, że reżyser szkolnego przedstawienia do roli Nany szuka psa pragnie w nim zagrać, aby być blisko swojej pani. Bierze udział w castingu. Czy mopsik otrzyma rolę?

Jednocześnie rodzinka ogląda program telewizyjny „Pobudka”, w którym pokazywane są „Popularne pupile”. Marzą, aby bohaterem jednego z programów został ich piesek i dlatego Finn wysyła filmik, na którym Peggy udowadnia, że ma zadatki na gwiazdę. Czy mopsik pojawi się w programie?

Kto nie chciałby posmakować sławy i rozpoznawalności? Rodzinka Peggy również o tym marzy. Czy im się uda spełnić to marzenie? Czy bycie sławnym okaże się naprawdę takie fajne, jak mogłoby się wydawać? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania to namawiam do przeczytania książki.

Lektura jest lekka, bardzo pozytywna i optymistyczna. To pełna uroku i ciepła opowieść o potrzebie miłości i akceptacji, ale również płynie z niej nauka, że zawsze warto być sobą. Udawanie kogoś innego niż się jest, nie wychodzi na dobre.

Książka godna polecenia rodzicom czytającym swoim dzieciom do snu oraz dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, ponieważ jest ona napisana dużymi literami.

Mam nadzieję, że Was zachęciłam. Polecam.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Wilga. Dziękuję.

• Dla dzieci
  • Wyzwanie LC 2022
  • Kubusiowe
  • Przeczytane 2023
  • Pod naszym patronatem
  • Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać gwiazdą