rozwińzwiń

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Skrawki życia ukryte między grobami

841 1 309

Pisarka - francuski Paulo Coelho. Narracja jest układna, porównania banalne, jakby napisała to średnio zdolna licealistka. Jedynie quasirzeczywistość (świat przedstawiony) jest interesujący. Poza tym, dla mnie to była strata czasu. Infantylne dialogi. Język narracji, jak wyżej wspomniałam, z wypracowań szkolnych licealistki.

Chyba więcej się spodziewałam po tej książce słysząc zachwyty innych. Przeczytałam, skończyłam, ale nie jestem aż tak zachwycona.

Książka pełna pięknych cytatów i dająca inne spojrzenie na decyzje i zachowania ludzi. Mnie bardzo poruszyła.

Opowieść o różnych obliczach miłości, stracie i odrodzeniu. Banalnie? Nie. Przepięknie.

Czytadło wysokiej klasy. Narracja jak w serialowym proceduralu - wątek główny przeplata się z licznymi historiami "bohaterów odcinka". Napisane dobrze, chociaż tekst udaje głębszy niż jest. Szkoda, że wydawnictwo (bo podejrzewam, iż nie była to decyzja tłumacza Wojciecha Gilewskiego) zmieniło interesujący tytuł oryginalny ("Zmienić wodę w kwiatach:" lub też kwiatom) na krańcowo banalne "Życie Violette".

Nie jestem szczegolnie sentymentalna i raczej stronie od typowo kobiecych ksiazek. Jednak slyszalam wiele pozytywow o "Zyciu Violette" i postanowilam sprawdzic co to za cudo. Dalam sie porwac tej historii. To piekna opowiesc o milosci w kazdym jej wydaniu, o stracie, o przemijaniu i odradzaniu sie. Chyba potrzebowalam teraz takiej lektury.

Nie wiem czy to kwestia mojego nastawienia do tej książki (polecało mi ją baardzo dużo osób ) czy kwestia oczekiwań po wysokiej ocenie na tej stronie ale... kurczę zawiodłam się. Może i zmusza do refleksji ale jakoś do mnie nie przemawia. Chyba za dużo swoich dramatów życiowych przeżyłam żeby mnie ta książka doładowała swoją mądrością. Ogólnie warto przeczytać ale nie jak dla mnie nie jest to pozycja wybitna.

Wspaniała!

Wspaniała!

ARCYDZIEŁO alert! Ach, od czasów Harrego Pottera chyba nie czytałam tak wciągającej powieści. Coś pięknego! ‘Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości’ – pisze o niej wydawca. Ja podeszłam do niej z otwartą głową, nie wiedziałam o niej nic, poza tym że jest (podobno) świetna. Nie chcę zdradzać szczegółów ani ogółów. Warto je odkryć dla siebie. To na pewno historia, która zostaje z człowiekiem na długo, jeśli nie na zawsze. Z tytułów rodziałów można by snuć dowolną opowieść. Fenomenalna.

Przepiękna, poruszająca! Opowieść o tym jak można żyć w cieniu (też dosłownym) śmierci i smakować życie, jak owoce z wypielęgnowanego ogrodu. Violette porzucone dziecko, które przyjmie każdy ochłap miłości, nie zadba o siebie, bo nikt o nią nie dbał. Da się poniewierać mężczyźnie, doświadcza olbrzymiego cierpienia. A pomimo to potrafi dawać dobro innym i mimo bólu pielęgnuje życie, jak swój ogród i „swój” cmentarz. Nie bójcie się, to nie jest smutna powieść. Jest prawdziwa i piękna.

4 581
    3 622