Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa

Okładka książki Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa
Krzysztof M. KaźmierczakPiotr Talaga Wydawnictwo: Zysk i S-ka reportaż
416 str. 6 godz. 56 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2015-06-29
Data 1. wyd. pol.:
2015-06-29
Liczba stron:
416
Czas czytania
6 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377856994
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
72 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
454
252

Na półkach:

"Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa polskiego" K. Kaźmierczak i P. Talaga
"Jeśli zabija się dziennikarza z uwagi na wykonywany przez niego zawód, to uderza się w fundamentalne zasady demokracji".
1 września 1992 roku, w drodze do pracy - redakcji "Gazety poznańskiej" zaginął 24-letni Jarosław Ziętara. Był pierwszym dziennikarzem w demokratycznej Polsce, który stracił życie w związku z wykonywanym zawodem i jedynym, którego losu całkowicie nie wyjaśniono, a winnych nie ukarano. Działania poznańskich organów ścigania były przez lata zorientowane na podważeniu tez związanych z zaginięciem dziennikarza, a nie na faktycznym szukaniu sprawców i zleceniodawców zabójstwa. Śledztwo w sprawie uprowadzenia Ziętary wszczęto dopiero w rok po zaginięciu. Umarzano je dwukrotnie, przy czym w 1999 roku - uznając, że dziennikarza zamordowano na zlecenie, ale nie można znaleźć jego zwłok. W tej sprawie, na przestrzeni lat doszło do wielu zaniedbań i nieprawidłowości w działaniach organów ścigania. Pojawił się trop, że Urząd Ochrony Państwa chciał zwerbować Ziętarę do swoich szeregów. Niestety ta teza, pomimo dowodów została odrzucona. Ojciec Ziętary wraz z przyjaciółmi syna ze studiów przez lata starał się wyjaśnić to zagadkowe zniknięcie. Pisał do najważniejszych głów państwa. Zmieniali się prezydenci, ministrowie i prokuratorzy generalni, a Edmund Ziętara nadal pisał zażalenia. Niestety zostawał odprawiany z kwitkiem, a odpowiedzi na swoje pisma, albo nie przychodziły, albo były bardzo ogólnikowe. Ministrowie chętnie deklarowali pomoc w wyjaśnieniu tego zabójstwa, ale ich zapewnienia nic nie dały. Dopiero nagłośnienie sprawy przez przyjaciół dziennikarza (i kilku ważnych osób) w 2011 roku przyniosło wznowienie śledztwa. Prokuratura dotarła do nowych świadków, ale komuś z góry mocno zależy, aby prawda o Jarosławie Ziętarze nigdy nie wyszła na jaw. Podczas tych kilkunastu lat doszło do mnóstwa dziwnych spraw - dzwonienia anonimowego człowieka do sąsiadów dziennikarza, śledzenia przyjaciół Ziętary, nawet odwiedzenie i zastraszenie przez członków UOP-u jasnowidza z Człuchowa. Czy dowiemy się kiedykolwiek całkowitej prawdy o tym mordzie? I czy znany milioner z początków lat '90-tych jest w to zamieszany?
Krzysztof Kaźmierczak i Piotr Talaga to koledzy zamordowanego dziennikarza. Dzięki nim sprawa jest cały czas w toku. To oni, często nawet narażając życie poruszyli ziemię, by dotrzeć do prawdy, która dzięki nim choć w ułamku została odkryta. Książka przedstawia nieznane fakty dotyczące destrukcyjnego i przestępczego wpływu tajnych służb na wyjaśnianie zbrodni.
Zdecydowanie polecam.

"Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa polskiego" K. Kaźmierczak i P. Talaga
"Jeśli zabija się dziennikarza z uwagi na wykonywany przez niego zawód, to uderza się w fundamentalne zasady demokracji".
1 września 1992 roku, w drodze do pracy - redakcji "Gazety poznańskiej" zaginął 24-letni Jarosław Ziętara. Był pierwszym dziennikarzem w demokratycznej Polsce, który stracił...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    121
  • Przeczytane
    91
  • Posiadam
    35
  • Literatura faktu
    5
  • Teraz czytam
    5
  • Ebooki
    4
  • E-book
    4
  • 2015
    2
  • Chcę mieć
    2
  • Reportaż
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa


Podobne książki

Przeczytaj także