Lublin 1940. Max Kirnberger – fotografie getta

Średnia ocen

                9,0 9,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
534
246

Na półkach: ,

Album „Lublin 1940. Max Kirnberger – fotografie getta” to kolejna bardzo ważna publikacja dotycząca żydowskiego Lublina. Polowałem na tę książkę przez ładnych kilka lat. W czerwcu ubiegłego roku udało mi się ją kupić na jednym z portali aukcyjnych i jak się okazało, były to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Max Kirnberger urodził się w 1902 roku w Landsbergu w Bawarii. Przed wojną był nauczycielem w szkole dla niesłyszących w Straubing. Jako pasjonat-amator zajmował się fotografią. Podczas wojny służył jako oficer w oddziale informacyjnym, m.in. w Polsce. Z tego okresu pochodzą zdjęcia, pokazujące życie podczas okupacji w Rzeszowie, Zamościu, Izbicy i Lublinie. Kirnberger skończył służbę na froncie w 1942 roku z powodu choroby. Po wojnie wrócił do zawodu nauczyciela w szkole dla niesłyszących, prowadził także zajęcia z fotografii, był autorem wielu artykułów i książek poświęconych fotografii. Zmarł w 1983 roku.
Książka rozpoczyna się od wstępu autorstwa Tomasza Pietrasiewicza (Dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie.), w którym to opisuje jak doszło do tego, że fotografie Kirnbergera znalazły się w zasobach Ośrodka oraz wyjaśnia, dlaczego datowanie przez Muzeum berlińskie powstania tych zdjęć na maj 1941 roku jest raczej błędne. Dalej możemy przeczytać fragment tekstu Jakuba Glatsztejna (Urodzony w Lublinie poeta, prozaik i publicysta.) „Lublin moje święte miasto”, poświęcony zgładzonemu żydowskiemu Lublinowi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie teksty zawarte w „Fotografiach getta” napisane są aż w trzech językach: polskim, angielskim i hebrajskim.
Więcej na moim blogu: http://oczytany.eu/lublin-1940-max-kirnberger-fotografie-getta/

Album „Lublin 1940. Max Kirnberger – fotografie getta” to kolejna bardzo ważna publikacja dotycząca żydowskiego Lublina. Polowałem na tę książkę przez ładnych kilka lat. W czerwcu ubiegłego roku udało mi się ją kupić na jednym z portali aukcyjnych i jak się okazało, były to bardzo dobrze wydane pieniądze.
Max Kirnberger urodził się w 1902 roku w Landsbergu w Bawarii. Przed...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    2
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lublin 1940. Max Kirnberger – fotografie getta


Podobne książki

Przeczytaj także