rozwiń zwiń

Kabalista

Okładka książki Kabalista
Geert Kimpen Wydawnictwo: Cyklady literatura piękna
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
De Kabbalist: korte inhoud
Wydawnictwo:
Cyklady
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360279410
Tłumacz:
Alicja Oczko
Tagi:
kabała kabalista Żydzi XVI wiek
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
137
33

Na półkach: ,

Literacko kiepska książka. Nie wiem, czy tak jest częściowo z winy tłumacza, ale podejrzewam tu po prostu też słabości talentu pisarskiego autora. Co ratuje może, to okruchy nauk kabały, podane w dialogach przede wszystkim, a także historyczny kontekst życia Izaaka Lurii i Chaima Witala. Hollywoodzka moda na kabalistyczne nauki już chyba minęła, ale sama tradycja ezoteryczna nadal interesuje wielu i nadal może niektórych inspirować. Czasami wydaje się, że Wittgenstein miał rację i cała filozofia to kwestia rozwiązywania zagadek językowych, a w zasadzie rozplątywania znaczeń. Gdybyśmy na przykład w takim cytacie z książki "Bóg istnieje we wszystkich rzeczach, a wszystkie rzeczy istnieją w Bogu. Ale ożywa dopiero wtedy, kiedy się Go szuka. Wówczas dostrzegasz, że zawsze był w tobie i czekał, aż zapragniesz Go spotkać" słowo Bóg rozumieli jako energia wszechświata, nirwana, Gaja czy tym podobne, będzie ten cytat miał taką samą wymowę. I inny cytat "Wszyscy pochodzimy z tego samego źródła. Nasze dusze razem tworzą Boga. My jednak tak bardzo utożsamiamy się ze swoim ciałem, że wydaje nam się, iż jestesmy sami. I że powinniśmy walczyć o pomyślność swojej poszczególnej istoty. A przez to musimy wyrządzać szkodę drugiemu. Dzieląc się grzechami odkryjemy, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Zobaczymy, że zło wyrządzane drugiemu zawsza dotyka nas samych. Ale co ważniejsze, przekonamy się, że każdy dobry uczynek na rzecz bliźniego jest największym dobrodziejstwem dla nas samych".

Literacko kiepska książka. Nie wiem, czy tak jest częściowo z winy tłumacza, ale podejrzewam tu po prostu też słabości talentu pisarskiego autora. Co ratuje może, to okruchy nauk kabały, podane w dialogach przede wszystkim, a także historyczny kontekst życia Izaaka Lurii i Chaima Witala. Hollywoodzka moda na kabalistyczne nauki już chyba minęła, ale sama tradycja...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    38
  • Przeczytane
    30
  • Posiadam
    9
  • 2018 Przeczytane
    1
  • 2016
    1
  • 52 książki w 2020
    1
  • Moja biblioteczka
    1
  • 2017
    1
  • Literatura europejska
    1
  • Powieść historyczna
    1

Cytaty

Więcej
Geert Kimpen Kabalista Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także