O kobietach... Czeskie opowieści

Povídky o ženach
literatura piękna
Jan Stachowski, Katarzyna Dudzic, Tomasz Grabiński
Czechy opowiadania antologia

Większość opowiadań jest naprawdę warta przeczytania.

Okładkę ksiazki dodałam i opis też. Książkę jak najbardziej polecam.
Kobietom. Mężczyznom.

Czyta się bardzo szybko. W sumie żadna opowieść nie zachwyca. Stereotypowe, emocjonlnie banalne.

11957

Tematyczny zbiór opowiadań zawsze traci w ogólnej ocenie - jedne utwory nas przekonują, inne nie, a każdy potem otrzymuje nieadekwatną średnią. Ocenia się więc w ten sposób w zasadzie pomysł wydawcy. Mnie on nie przekonuje - to tak, jakby siąść do obiadu i zamiast zharmonizowanego dania skubnąć pulardy, popić maślanką, uszczknąć homara z... kartoflami po wiejsku a całość...

Niektóre były nawet zabawne, ogólnie jednak nie dostrzegam w nich uroku, nie polecam.

dziwna ...

Rzecz, której lektura zajmuje niewiele ponad godzinę, ale w tym krótkim czasie zdąża nas zaskoczyć, zastanowić i przyprawić o zdumienie.
"O kobietach... Czeskie opowieści" są niczym podwieczorek, lub przystawka przed głównym daniem, która wywołuje apetyt na więcej. To bajki z morałem w wydaniu dla dorosłych.
Jak nietrudno się domyślić bohaterkami są kobiety, chociaż i męski...

Skłaniająca do refleksji.

Sto trzydzieści stron niezobowiązującej rozrywki. Kilka opowieści wybija się ponad resztę, ale raczej nie jest to nic niesamowitego. Polecam na leniwe, niedzielne popołudnia, gdy nie ma nic lepszego do roboty.

Moja opinia jest poniekąd opinią polemiczną.
Najpierw kilka słów tytułem wyjaśnienia : myślę , że można mnie określić mianem "feministki", chociaż może nie wojującej. Opowiadania nie są moją ulubioną formą literatury i lektury. Jestem bardziej niż umiarkowaną "czechofilką".

I po tych wyjaśnieniach powiem : lektura bardzo mi się podobała.

To druga z serii "opowiadań...

Dyskusje

• 2013