Zrób sobie raj

literatura polska Czechy reportaż
literatura faktu
2019-05-30
literatura polska Czechy reportaż

Szczygieł ma wyjątkową umiejętność syntezy myśli, pisze tak, że od razu się nie czyta, a czuje i widzi. I tutaj wcale nie jest inaczej

Niesamowite podejście do wiary przez naszych sąsiadów.

"Zróbmy sobie raj" - podobnie jak "Gottland" czy "Nie ma" spod pióra tego samego autora - mówi o Czechach. To reportaż literacki, ale wydaje mi się, że i namiastka przewodnika: jak uprawiać czeskość. Zawiera mnóstwo historycznych i kulturalnych anegdot, moc ciekawostek i górę trafnych, inteligentnych myśli. Jeżeli dobrze interpretuję, tytuł to alegoria, a konkretnie...

Egzemplarz zdobyczny, znaleziony gdzieś pomiędzy "On kocha ją, nie mnie", a "Kuchnią Staropolską". Brakuje strony tytułowej. Dlaczego? Być może kartkę wyrwano, gdyż była na niej dedykacja. Dedykacja dla czechofila, a ten po przeczytaniu książki stwierdził, że jego osoba tam nie pasuje. " Zrób sobie raj" doceniłam za reportaż, żywe zainteresowanie i dociekliwość autora....

ech, jak ja lubie tego autora,pieknie pisze, jego swiaty to moje swiaty.

Zabawna ksiazka, ktora serwuje wiele ciekawostek o Czechach, ale takze o Polakach

raj sraj xd

Kocham Czechy dzięki p. Szczygłowi.

Książka ma swoje momenty lepsze i gorsze. Niektóre treści niepotrzebnie rozwleczone, powtórzone historie to niektóre z popełnianych błędów. Natomiast zdecydowana większość na plus. Jest inteligentnie i wesoło, jak zwykle u tego pisarza. Dodatkowo daję plusa za audiobooka czytanego przez autora. Jeszcze więcej Szczygła w Szczygle.

Każdy ma taki raj, jaki sobie stworzy, „Zrób sobie raj”, Mariusz Szczygieł, Dowody na Istnienie
Czy istnieje kraj, gdzie praca jest środkiem, nie celem? Gdzie kobiety malują się tylko w ważnych dla nich sytuacjach, a mężczyźni zakładają crocsy do garniturów? Gdzie kultura jest traktowana jako antydepresant, a ludzie nie lubią niepotrzebnie tracić energii? Po spotkaniu z...

4 173
    2 049