Pan Samochodzik i rubinowa tiara

Okładka książki Pan Samochodzik i rubinowa tiara Tomasz Olszakowski
Okładka książki Pan Samochodzik i rubinowa tiara
Tomasz Olszakowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 21) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Pan Samochodzik (tom 21)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
1999-11-30
1999-11-30
838587531X
Pan Samochodzik rubin tiara

Pan Tomasz zwany samochodzikiem wyrusza w podróż do Rosji aby odnaleźć klejnoty koronne cara i jego żony carycy Alexandry oraz odnaleźć szable paradną cara Mikołaja II Przedmioty te zniknęły z carskiego skarbca przed tym jak rodzina carska została zamordowana pan Tomasz wraz ze swoim asystentem i zleceniodawca odnalezienia klejnotów przemierzają całą Rosje aby rozwikłać zagadkę nie wiedza jednak dlaczego Michaił szuka korony tiary i szabli czy uda im się rozwiązać zagadkę i jakie przygody przeżyją nasi bohaterowie można się przekonać czytając książkę

Kolejna część Pana Samochodzika spod pióra Tomasza Olszakowskiego przeczytana. Czy Rubinowa Tiara jest godna polecenia? No cóż... Akcja książki poraz kolejny przenosi nas za granicę, do Tobolska (znanego lub wymienianego również w Pierwszej Podróży Pana Samochodzika jeśli dobrze pamiętam). Małe miasteczko położone w syberyjskiej części Rosji. To tutaj mają znajdować się zaginione klejnoty rodziny carskiej brutalnie zamordowanej przez bolszewików. Pan Samochodzik i Tomasz Daniec wyruszają w trzytygodniową podróż w celu odnalezienia skarbów. Za namową rosyjskiego hrabiego Michaiła i po części za małą łapówką, która wzbogaci na nowo polskie zbiory ksiąg dawnych, próbują ustalić miejsce ukrycia rubinowej tiary cesarzowej Aleksandry. Podążając za wskazówkami w pamiętnikach rodziny carskiej odkrywają historię miasta Tobolska również z perspektywy zesłanych tam Polaków.
Książka formą luźno przypomina mi historię Romanowów i ich następców napisana na kartach książki Steva Berrego "Tajemnica Romanowów". Akcja książki dość wartko płynie jak wody rzeki, w której niejednokrotnie skąpali się nasi bohaterowie. I dzięki której Rosynant przeszedł tak zwany upgrade :) Polecam wielbicielom Pana Samochodzika

Trochę było tu Bonda, trochę ciekawych wzmianek o mentalności ludzi z ZSRR, a więc na czasie. Po początkowej słabiźnie, końcówka całkiem niezła, ale nadal trochę brakuje do oryginalnego "Samochodzika".

1965

Stęskniłam się za Panem Samochodzikiem. Nawet takim "podrabianym". Fajnie się czyta i zachęca do głębszego poznania historii, opisanej w danej części. Tu akurat mamy opowieść o ostatnim carze Rosji i jego rodzinie.

Podszedłem jak do każdej innej z czarnej serii ale ta jest napisana trochę innym piórem , przygoda jest oczywiście ale bardziej dojrzała. Dosyć ciekaw , fajnie się czyta. Ciekawe ile fikcji literackiej jest zawarte w informacjach podanych przez autora. Trzeci członek wyprawy kojarzy sie z Macgyver'em . Całosc oceniam pozytywnie .

Kolejna książka o przygodach pana Tomasza i jego wspólnika Pawła. Tym razem kierują się na Syberię w celu odnalezienia zaginionej rubinowej Tiary. Towarzyszy im Michaił który posiada pewne informacji ale mimo to potrzebuje pomocy Pana Samochodzika. W sumie książka nie jest zbyt fascynująca ale aby czytać dalsze tomy trzeba przez nią przebrnąć

Książka dobra, przyjemnie się czyta choć to już nie Z.Nienacki. Dużo jest w książce historii, przez co książka bardzo się ciągnie.

To już nie ten Samochodzik co dawniej, ale czyta się całkiem dobrze.

To już nie ten Samochodzik co dawniej, ale czyta się całkiem dobrze.

• Pan Samochodzik
  • Z dzieciństwa