A jednak miłość

Okładka książki A jednak miłość Jessica Steele
Okładka książki A jednak miłość
Jessica Steele Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romance literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romance
His Woman
Harlequin
1993-01-01
1993-01-01
837070266X
Aleksandra Kościuszuk
miłość uczucia

Okładka książki Osiem lat po ślubie. Zerwane więzy Barbara McMahon, Jessica Steele
Osiem lat po ś... Barbara McMahon, Je...
Okładka książki Niecodzienna umowa Dixie Browning, Lucy Gordon, Jessica Steele
Niecodzienna u... Dixie Browning, Luc...
Okładka książki Mój uroczy szef. Para za parą Judy Christenberry, Jessica Steele
Mój uroczy sze... Judy Christenberry,...

Mam słabość do tej powieści choć ma sporo mankamentów. Intryga ciekawa i z potencjałem, ale braknie tu chemii i pasji. Za dużo platniczności.

Pomysł niezły, jednak kiczowate dialogi i ogólnie słaby styl pisania psują radość z czytania.

Nie do końca podobała mi się droga, którą poszła autorka. Książka jest ciekawa i pomysł jest dobry, ale... główna bohaterka bezpodstawnie była oskarżana przez głównego bohatera o uwiedzenie jego kuzyna, a w późniejszym czasie także o uwodzenie innych facetów. Nie ma nic złego w tym, że kobieta podrywa faceta, a jeśli nawet wcześniej miała kogoś innego, to także nie jest nic złego, więc nie do końca rozumiem intencje autorki, że kazała głównemu bohaterowi wierzyć, że jest ona jakąś femme fatale. Te oskarżenia były przyczyną wielu konfliktów w tym niestety próby pobicia, tj. ponieważ ONA była ciągle prowokowana, więc próbowała go bić (dwukrotnie - raz go uderzyła kilka razy, a raz zdołał ją powstrzymać). Była słabą kobietą, więc krzywdy MU nie zrobiła, ale gdyby to było w odwrotną stronę to główny bohater zostałby zaszufladkowany jako damski bokser. Ogólnie wyobrażam sobie, że później biła swoje dzieci bo były za głośne lub zbyt namolne i ją irytowały oraz swoich starszych schorowanych rodziców za powolność i niedołężność. Jeśli sobie ktoś wyobraża, że takie "miłosne bicie" jest romantyczne, to nie, to nie jest romantyczne, świadczy o niepanowaniu nad sobą i źle wróży związkowi. Poza tym on sprowokowany mógł odruchowo oddać, a że był większy i silniejszy, to mogło się to dla niej źle skończyć.

Jeśli chodzi o JEGO to bez sensu oskarżał JĄ o materializm i uwodzenie facetów, przy czym sam oznajmił jej, że skoro jej poprzedni faceci płacili kredyt za mieszkanie to on też będzie płacił. Przyznam, że takiej logiki to ja nie ogarniam. Po pierwsze on wcale nie wiedział kto płacił za mieszkanie i nie miał skąd wiedzieć, więc czemu błyskotliwy biznesmen miałby wymyślać takie bzdury. Po drugie jaki normalny facet chciałby spłacać jakiejś obcej babie kredyt, przecież to niedorzeczność. Nie byli nawet parą ani nikim dla siebie.

I kolejna rzecz, której się przyczepię to huśtawka emocjonalna. Odkąd główni bohaterowie się poznali główna bohaterka niezwykle ciężko przeżywała tę znajomość. Tym trudniej JEJ było, że bardzo potrzebowała pracy, a ON będąc JEJ szefem nieustannie jej tę huśtawkę fundował. Huśtawka emocjonalna to jedna z metod manipulacji i nie ma to z miłością wiele wspólnego, a właściwie nic. A wykorzystywanie swojej przewagi do dręczenia słabszych też słabo wygląda.

Pomijając te rzeczy, to książka nie jest zła, dlatego daję aż 6 gwiazdek, choć to trochę na wyrost. Mam sentyment do Harlequinów i często daję więcej gwiazdek niż zasługują. One przedstawiają, można powiedzieć "bezpieczny świat", więc w ocenach pomijam dość często rzeczy, jakie opisałam wyżej.

Jessica Steele - "A jednak miłość"/"His Woman"

Leith + Naylor

*1992

Jessica Steele - "A jednak miłość"/"His Woman"

Leith + Naylor

*1992

Ta książka nie jest zła. Jest koszmarna. Wyssane z palca sztuczne dialogi, fabuła absolutnie bez sensu i pokazywanie przemocy wobec kobiet jako przejawu miłości i romantyzmu. Nie polecam.

• Harlequin
  • Romans
  • Romans
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki A jednak miłość