Żelazna orchidea

Archtim
dzieciństwo strata nazizm wojna przyjaźń miłość los
literatura piękna
dzieciństwo strata nazizm wojna przyjaźń miłość los

Zobaczyłem ją, stała na dolnej półce regału wymiany książek. Zabrałem więc do domu, jak się okazało jedną z ważniejszych książek w moim życiu. Od pierwszej strony wiedziałem, że czytam właśnie książkę na którą ostatnio czekałem, która zaspokaja moją potrzebę poznania historii opartej na rozbudowanych historycznych realiach, poznania ciekawych kreacji bohaterów o...

Piękna historia chłopca, który przeżył ciężką wojnę w szpitalu dla umysłowo chorych. Dzięki talentowi rysowania udało mu się przeżyć i przetrwać trudne czasy. Momentami okrutna, smutna i zarazem poruszająca książka. Z początku za dużo zbędnych jak dla mnie opisów ale przetrwałam to i nie żałuję.

• Historyczne
  • Biblioteczne zdobycze
  • Lipiec 2020
  • Pożyczone
  • Literatura "dorosła"
  • Literatura polska
  • 2011
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Żelazna orchidea