Pielęgnowanie roślin pokojowych

1992-01-01
1992-01-01
Halina Gutowska, Inga Szwedler
pielegnacja kwiatów

Tę książkę kojarzę z rodzinnej biblioteczki i jest to jedna z najbardziej szczegółowych pozycji jaka wpadła w moje ręce. Zaledwie klika stron wprowadzenia ogólnego i potem bardzo dokładnie - każda roślina ma poświęcone dwie olbrzymie strony (w porównaniu do innych formatów książek) opisu jak o nią dbać, jakie ma upodobania, jakie z nią mogą być problemy.

Jak dotąd najlepsza pozycja o pielęgnowaniu roślin domowych! Wszystko co potrzebne jest wiedzieć o danej roślinie znajdziecie tutaj - każda jest opisana szczegółowo wraz ze zdjęciami i rysunkami pomocniczymi, jak przesadzić bądź rozmnożyć zielonego domownika. Dodatkowo napisane zrozumiałym językiem. Must Have w kolekcji początkujących jak i zaawansowanych miłośników.

Obowiązkowa pozycja na półce każdego miłośnika roślin doniczkowych. Bardzo konkretne wskazówki dotyczące gatunku, pielęgnacji, wymagań i chorób konkretnych roślin którym towarzyszą bardzo wyraźnie zdjęcia. Wszystko opisane jest jasnym i zrozumiałym językiem, dodatkowo czyta się to przyjemnie. Polecam wszystkim zainteresowanym i chcącym zazielenić swoje wnętrza.

Książka, która nauczyła mnie pielęgnować rośliny. Miała ogromny wpływ na moje podejście do kwiatów doniczkowych. Po tej lekturze nie straszna mi hodowla paproci w bloku czy też alokazji. Polecam serdecznie

Bardzo dobra książka, zawiera mnóstwo praktycznych informacji dla każdego domowego (nieprofesjonalnego) hodowcy roślin pokojowych. Autor zgromadził najpopularniejsze gatunki roślin, opisał jak je pielęgniwać, jak reagować na niepokojące objawy i co mogą oznaczać. Wszystko podane w przystępnej, przejrzystej formie, ujednoliconej dla wszystkich prezentowanych roślin, co ułatwia korzystanie. Nie mamy tu jednolitego tekstu typowego dla tego typu książek. Książka ma format albumowy. Z jednej strony to umożliwia podział strony na strefy tematyczne (łatwiej znaleść konkretny rodzaj infornacji),z drugiej powoduje, że codzienne korzystanie jest niewygodne. Nie mniej dużo się z tej książki nauczyłam i moje rośliny na pewno na tym skorzystały. Do dziś zaglądam do niej ,szczegòlnie jak mnie coś niepokoi u moich niemych podopiecznych. Polecam.

Must have dla domowych badylarzy.

Must have dla domowych badylarzy.

Jedna z najlepszych książek tego typu. Całkiem spora baza roślin z ilustrowanymi wskazówkami jak postępować z rośliną i jak rozpoznawac choroby i radzić sobie z nimi.

2086

Przydatna.

Przydatna.

Póki co najlepszy poradnik o roślinach pokojowych jaki widziałem, polecam.

Póki co najlepszy poradnik o roślinach pokojowych jaki widziałem, polecam.

To była moja ulubiona książka (format albumowy) o roślinach pokojowych. Ich wybór nie jest duży, ale są tu chyba najbardziej popularne gatunki, ich zdjęcia z dokładnym opisem - każda roślina na dwóch stronach. Opis prosty, ale cenne wskazówki. Dzięki niej nauczyłam się dobrze dbać o rośliny w domu.
Książka ma jeszcze drugą część, z mniej popularnymi roślinami.

Książka ma jeszcze drugą część, z mniej popularnymi roślinami.

• Poradniki
  • Rośliny
  • Przyrodnicze
  • POSIADAM
  • Rośliny, drzewa 🌲🌳⚘🌷🍀

Dodaj cytat z książki Pielęgnowanie roślin pokojowych