Ryk tygrysa

Kenneth Anderson Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Naokoło Świata literatura faktu
Zofia Sroczyńska
Wydawnictwo Iskry
reportaż podróże
literatura faktu
Zofia Sroczyńska
Naokoło Świata
reportaż podróże

O tej samej tematyce polecam Jima Corbett który w Indiach działał bardziej na północ u podnóża Himalajów.
Ryk tygrysa to tak naprawdę kompilacja dwóch książek. Ciekawe i emocjonujące przygody.

Na półkach: , , , ,

Przerażająco wspaniała. Po raz pierwszy czytałem jako nastolatek, wywarła na mnie niesamowite wrażenie.Do dziś widząc tygrysa w tv zastanawiam się czy starczyło by mi odwagi do zapolowania na niego w jego naturalnym środowisku.Czytając tę książkę dosłownie czuje się atmosferę dżungli, wszystkie zapachy, dżwięki i to tajemnicze uczucie że jest się obserwowanym.Polecam gorąco...

Teraz posiadam wersję w jez. angielskim, ale pamiętam kiedy ukazała się w Polsce po raz pierwszy bodajże w roku 1973, sprzedałem łyżwy hokeje, aby kupić tę pozycję. Nie była wcale tania. Czytała się jednym tchem. Uwielbiam Azję, jej przyrodę, dżunglę i wszystkie stwory które w niej mieszkają, zatem Anderson dostarczył mi wszystko to, czego nie byłem w stanie posmakować...

Jedyny w swoim rodzaju zbiór opowiadań o polowaniach na zwierzęta które weszły "w kolizję" z człowiekiem. Przede wszystkim eliminowanie tygrysów ludojadów, panter i tzw słoni zabójców. Autor jest Szkotem zamieszkałym od 6 pokoleń w Indiach i opisuje swoje najciekawsze przygody z lat 1939-66. Analizuje lokalne zachowania i zwyczaje tygrysów, celem wyeliminowania ich ataków...

Czytałem jeszcze jako nastolatek. Wspaniałe opowieści człowieka, który zawodowo zajmował się polowaniem na drapieżne zwierzęta zagrażające ludziom.

• Podróżnicze
  • Naokoło Świata
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Seria "Naokolo świata"
  • Leśnictwo i łowiectwo
  • ULUBIONE

Dodaj cytat z książki Ryk tygrysa