Następcy świętego Piotra. Kulisy śmierci i wyborów papieży

John-Peter Pham Wydawnictwo: Zysk i S-ka religia
Heirs of the Fisherman: behind the scenes of papal death and succession
2005-01-01
Maciej Potulny, Tomasz Bieroń, Jerzy Łoziński, Ewa Wojtczak, Hanna de Broekere, Maciej Dybowski
Zysk i S-ka
konklawe historia prawo kanoniczne papiestwo
Heirs of the Fisherman: behind the scenes of papal death and succession
religia
konklawe historia prawo kanoniczne papiestwo

Chyba najbardziej interesująca książka na temat historii Kościoła i papiestwa jaką przeczytałem (co najmniej kilka razy). Szkoda, że taka krótka ;) wiele wątków można by rozwinąć. Wiele anegdot i ciekawostek przez lata ukrywanych przed opinią publiczną, a ujawnionych po latach zawarto w tej pozycji. Napisana przez prawdziwego znawcę Watykanu.
Polecam!!!

• Sacrumprofanum