Czarna Wiosna

Black Spring
83-86743-58-1
Marek Cegieła
Noir sur Blanc
henry miller literatura amerykańska zwrotnik raka zwrotnik koziorożca trylogia millera
Black Spring
literatura piękna
83-86743-58-1
Marek Cegieła

podobne zarzuty jak przy zwrotnikach, choć tym razem mniej obscenicznie, ale niewiele więcej sensu

Na chwilę obecną, najlepsza książka Millera jaką miałem okazję przeczytać. Owiane już legendą, lub antypatią, gadulstwo/pieprzenie autora doprowadzone do perfekcji. Ja tam lubię ;) Gorąco i szczerze polecam!

Czy ktoś posiada i chciałby może odsprzedać?, poszukuję od dawien dawna i nic!! :((
Please!!
kontakt a.gortat.ws@gmail.com

‘Siedzę przy oknie i czytam książkę; mam świadomość, że ktoś czyta mi przez ramię. To moja własna książka, lecz znajduję w niej fragment, który wprawia mnie w zakłopotanie. Są tam niezrozumiałe słowa’ (s. 132)

Henry Miller zdecydowanie nie należy do łatwych pisarzy. Niejednokrotnie swoją prozą zachęca czytelnika do rozważań na temat kondycji świata i ludzkości, własnego...

Chcę przeczytać, ale nie mam do tej książki dostępu. Jeżeli ktoś chciałby ją wymienić, odsprzedać albo nawet pożyczyć to świetnie byłoby, gdyby się do mnie odezwał : )

Co jest obsesją Henry'ego Millera? Jest nią świat, drodzy państwo. Pisarz dał wyraz tej światobsesji już w "Zwrotniku Raka", ale w "Czarnej Wiośnie" wybrzmiewa ona jeszcze dobitniej. Niektóre fragmenty nużą lub wloką się niemiłosiernie (jak choćby niepotrzebnie surrealizujące i zbyt przegadane "Nocne Życie"), ale są też i takie, które wgniatają w ziemię, powodują opad...

Dyskusje

• Chcę w prezencie