Tańczący Trumniarz

Okładka książki Tańczący Trumniarz
Jeffery Deaver Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lincoln Rhyme (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lincoln Rhyme (tom 2)
The Coffin Dancer
Prószyński i S-ka
2010-02-02
2010-02-02
Łukasz Praski
Rhyme kryminał

Okładka książki Manuskrypt Chopina Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, James Grady, David Hewson, John Ramsey Miller, P.J. Parrish, Ralph Pezzullo, S. J. Rozan, Lisa Scottoline, Peter Spiegelman, Erica Spindler
Ocena 5,7
Manuskrypt Cho... Lee Child, David Co...
Okładka książki Miedziana bransoleta Linda Barnes, Brett Battles, Lee Child, David Corbett, Jeffery Deaver, Joseph Finder, Jim Fusilli, John Gilstrap, David Hewson, Jon Land, David Liss, Gayle Lynds, P.J. Parrish, James Phelan, Lisa Scottoline, Jenny Siler
Ocena 5,7
Miedziana bran... Linda Barnes, Brett...
Okładka książki Niebezpieczne kobiety Lorenzo Carcaterra, Michael Connelly, John Connolly, Thomas H. Cook, Nelson DeMille, Jeffery Deaver, J.A. Jance, Andrew Klavan, Elmore Leonard, Laura Lippman, Salvatore Albert Lombino, Walter Mosley, Joyce Carol Oates, Anne Perry, Ian Rankin, S. J. Rozan
Ocena 5,7
Niebezpieczne ... Lorenzo Carcaterra,...

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
Jest tu wszystko: miłość, kryminał, akcja, tajemnice. Jeden z tomów ulokowany został we Włoszech!
Do tego wielki szacunek do autora - to jest czternaście tomów, a nie ma grama nudy. Każdy tom jest inny. Każdy budzi zaciekawienie, wciąga. Przepadłam na ostatnie dwa i pół tygodnia i przeczytałam wszystkie tomy pod rząd.
W tym tygodniu wypatrzyłam w telewizji serial na podstawie pierwszego tomu - "Kolekcjoner kości", jednak nie powalił mnie. W mojej opinii, jest dużo gorszy od powieści. W powieści Amelia jest silną kobietą o niesamowitej osobowości. W serialu wygląda bardziej jak maskotka Rhyme`a. Zdecydowanie bardziej polecam książki.
Czternasty tom został w Polsce opublikowany w 2019 roku i od tego czasu cisza... Szkoda. Nie obraziłabym się za dalsze części cyklu... ;)
Cała serię bardzo polecam!!!

Absolutnie genialna seria. Moja ocena to 10 na 10.
W tym...

Drugie spotkanie z duetem Rhyme&Sachs przebiegło już w bardziej intrygującej atmosferze, ponieważ już dawno nie czytałam książki, która trzymałaby mnie w tak gorączkowym "zawieszeniu", zwłaszcza przy końcówce, która okazała się istnym rollercoasterem akcji i napięcia. "Kolekcjoner kości" był bardzo dobry, ale to co wyczynia Deaver w "Tańczącym trumniarzu" zahacza u mnie aż o czytelniczy trans - nie umiałam odłożyć książki póki nie dowiedziałam się, jak zakończyła się się cała akcja, a zakończyła się w sposób zupełnie dla mnie nieprzewidywalny.

Bardzo dobry thriller, potrafi przyciągnąć uwagę niespodziewanymi zwrotami akcji i trzymać w napięciu niemal do ostatniej kartki.

Wciągający thriller z przemyślaną fabułą, trzymający w napięciu do samego końca. Bohaterowie dający się lubić. Z pewnością sięgnę po kolejne części.

Bardzo dobry thriller, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niektóre z postaci są irytujące, a poziom dedukcji Lincolna Rhyme wykracza poza ramy rzeczywistości, jednak ja, w tego typu powieściach, szukam ciekawej fabuły i pułapek zastawianych przez autora dla czytelników, a z tego Jeffrey Deaver wywiązał się znakomicie.

Akcja w książce jest bardzo wartka, co jakiś czas pojawiają się nowe poszlaki i dowody, które zmieniają obraz zbrodni, a na koniec okazuje się, że nic nie było takie oczywiste, i jakieś 3/4 książki czytelnik był w błędzie. Percey bardzo irytująca. Lincoln jak zwykle błyskotliwy, potrafi połączyć 3 okruszki i już ma bułkę! Nie wiem, jak ten facet to robi. Ciekawa jestem, czy tacy ludzie istnieją naprawdę, czy tylko w książkach? Amelia jak zwykle zajmuje się brudną robotą, jednak wychodzi na to, że praca na miejscach zbrodni bardzo się jej podoba i rozwinęła się zawodowo. Lekki minus za mega fachowe słownictwo, moim zdaniem trochę tego za dużo i można się zgubić, jednak dla znawców tematu niewątpliwie jest to gratka. Polecam!

Detektyw Lincoln Rhyme uwięziony we własnym, bezwładnym ciele umysł ma jak brzytwa. Analizuje i łączy w całość najmniejszy nawet okruszek śladu, poszlaki czy informacji. Brudną robotę wykonuje Amelia Sachs, też mająca błyskotliwy umysł. Akcja pędzi na łeb, na szyję a napięcie rośnie ze strony na stronę. Nie ma czasu na nudę. Tu każde słowo, dialog, opis ma swoje zadanie tj. wciągnąć czytelnika na maksa. Dodatkowo podobały mi opisy analizy kryminalistycznej. Rzadko trafiają się w kryminałach tak dokładne. Kto zatem jest Tańczącym Trumniarzem musicie sprawdzić sami. Polecam.

mam mieszane odczucie. z jednej strony ciekawy wątek, ale z drugiej zachowanie Percey Clay prowokuje do porzucenia sprawy, chce zginąć niech ginie.

Równie świetna co poprzednia część! Niesamowicie trzyma w napięciu - świetnie się czytało, nie mogłam się oderwać. Oczywiście nie wszystko było idealne, niektóre momenty przesadzone jednak sama akcja to wynagradza. Poczułam wielką sympatię do głównych bohaterów i mam nadzieję, że szybko nie zniknie :)

Totalnie mi się nie podobał. Nie wiem, czy jest to kwestia sprawy, która w dużej mierze dzieje się na lotnisku, dostajemy też całkiem sporo terminologii, aby przybliżyć nam temat, a zachowanie głównej podejrzanej jest tak idiotyczne, że woła o pomstę do nieba... Ale bardziej chyba jest to kwestia relacji Lincolna i Amelii, która stara się być bardziej romantyczna, co kompletnie mi się nie podoba i nie pasuje, bo jest zwyczajnie nienaturalne. Gdyby wydarzyło się to w czwartym, może piątym tomie, pewnie zaczęłabym im kibicować, ale dzieje się to za szybko, zbyt gwałtownie i szczerze? Nie chcę tego. Chcę ich takich, jakich poznałam w pierwszym tomie, chcę skakania sobie do gardeł, pyskówek i lodowatych spojrzeń.

Świetnie napisana książka, dobra fabuła, rozwiązanie ciekawe. Deaver w najlepszym wydaniu. Kryminał, który sklada się w jedną całość, bez dziur fabularnych, bez dziwnych zachowań bohaterów. Godny polecenia.